TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Veturilo rusza w sezon 2019. W piątek
InfoBike.pl - Opublikowano: 25.02.2019 11:30:01
Veturilo rusza w sezon 2019. W piątek

Start sezonu warszawskiego roweru miejskiego zaplanowany jest na noc z czwartku na piątek 1 marca. Ale rowery już rozwożone są do stacji. Czy NextBike zaskoczy użytkowników i uruchomi system wcześniej? Zobaczymy.

Start sezonu warszawskiego roweru miejskiego zaplanowany jest na noc z czwartku na piątek 1 marca. Ale rowery już rozwożone są do stacji. Czy NextBike zaskoczy użytkowników i uruchomi system wcześniej? Zobaczymy.

Dlaczego rowery pojawiają się już teraz? -"Stolica ma ponad pięć tys. jednośladów, których nie dostarczymy do stacji w ciągu jednego dnia – tłumaczy Marek Pogorzelski, rzecznik firmy Nextbike obsługującej warszawskie Veturilo. I dodaje: – Uruchomienie systemu nastąpi zgodnie z zapowiedzią, czyli w nocy z czwartku na piątek.

-"W czasie konserwacji dokładnie sprawdziliśmy każdy jednoślad. Wymienione lub naprawione zostały wszystkie części, które tego potrzebowały – podkreśla rzecznik.

W tym roku - oprócz znanych warszawiakom stacji - pojawi się osiem nowych: na Łabiszyńskiej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Targówek, na skrzyżowaniu alei KEN z ulicą Przy Bażantarni, w Parku Kępa Potocka, przy rondzie Zesłańców Syberyjskich, przy stacji PKP Żwirki i Wigury, u zbiegu Marymonckiej i Przy Agorze, przy skrzyżowaniu Wólczyńskiej i Conrada oraz przy Arkuszowej.

Veturilo – tysiąc wypożyczeń na godzinę

Veturilo to największy system rowerowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Sezon 2018 zakończył się bilansem ponad 6,4 miliona wypożyczeni. Łącznie dostępnych było wówczas ponad 370 stacji rowerowych i ponad 5300 rowerów, w tym rowery elektryczne, tandemy i rowery dziecięce.

W 2018 roku padły również inne rekordy. Po raz pierwszy w historii w jednym miesiącu odnotowano ponad milion wypożyczeń. Stało się to w maju, kiedy warszawiacy wypożyczyli rowery ponad 1,1 miliona razy! Z kolei w niedzielę, 15 kwietnia, padł dobowy rekord – niemal 50 tysięcy wypożyczeń w ciągu 24 godzin! Przez cały sezon średni czas jednego wypożyczenia wyniósł 20 minut i 24 sekundy. Oznacza to, że warszawiacy w minionym sezonie spędzili na rowerach łącznie ponad 2 miliony godzin, czyli 250 lat!

Najpopularniejsze stacje Veturilo w 2018 r.:

  • Metro Centrum Nauki Kopernik

  • Arkadia

  • Plac Wileński

  • Niepodległości – Batorego

  • Port Czerniakowski

Najpopularniejsze trasy Veturilo w 2018 r.:

  • Niepodległości – Batorego do Stefana Banacha – UW

  • Stefana Banacha – UW do al. Niepodległości – Batorego

  • Dewajtis – UKSW do Marymoncka – Dewajtis

  • Jastrzębowskiego – SGGW 1 do Metro Ursynów I

  • Marymoncka – Dewajtis do Dewajtis – UKSWSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Warszawa
Veturilo
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.