TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Gdyni chętnie jeżdżą do pracy rowerem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.06.2018 19:45:47
W Gdyni chętnie jeżdżą do pracy rowerem

W Gdyni trwa akcja "Do pracy jadę rowerem". Trwa i cieszy się dużym powodzeniem. W rowerowe podróże do pracy zapisało się już 290 firm, których pracownicy przejechali ponad 400 tys. km. Akcja potrwa do 16 września.

W Gdyni trwa akcja "Do pracy jadę rowerem". Trwa i cieszy się dużym powodzeniem. W rowerowe podróże do pracy zapisało się już 290 firm, których pracownicy przejechali ponad 400 tys. km. Akcja potrwa do 16 września.

To już siódma edycja prorowerowej kampanii. W jej ramach, od początku jej trwania, czyli od dziewięciu tygodni, rozdawane są "rowerowe śniadania". Dla rowerowych pracowników Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni przygotował 8550 śniadań, z czego rozdano już ponad połowę.

W kampanii "Do pracy jade rowerem" uczestniczy coraz więcej firm. W zeszłym roku zgłosiło się do niej 179 firm, której 1529 pracowników przejechało 723 tys. km. W tym roku fim jest ich 290 i 400 tys. przejechanych km. Co kilka tygodni organizatorzy ogłaszają konkursy, w których można wygrać m.in. gadżety Mobilnej Gdyni i vouchery.

Aktualnie z dojazdów do pracy na rowerze skorzystało już 1967 osób, a jak pokazują bieżące statystyki - najwięcej z nich pracuje w dużych firmach. Na razie na czele jest stocznia Crist, której pracownicy zaliczyli już ponad 2000 przejazdów. Dogonić stoczniowców będzie też próbował gdyński oddział Thomson Reuters oraz Trefl – informuje oficjalny serwis internetowy Gdyni.

- Każdy zarejestrowany w kampanii pracownik wpisuje swoje podróże do pracy i z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu. Rowerzyści, którzy odbędą w tygodniu minimum 6 podróży otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym "śniadanie rowerowe" Każdy, kto w czasie trwania akcji odbędzie minimum 35 podróży lub przejedzie minimum 280 km rowerem oraz weźmie udział w oficjalnym zakończeniu konkursu będzie mieć możliwość wylosowania jednej z 30 nagród pieniężnych – wyjaśnia zasady kampanii Agata Lewandowska z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Cały czas można jeszcze dołączyć do kampanii i zgłaszać kolejne firmy – wystarczy zarejestrować się na stronie www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl. Same zasady zliczania rowerowych dojazdów są proste i przejrzyste – czytamy na mobilnagdynia.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
Do pracy jadę rowerem
kampania rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.