TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Krakowie rozpoczął się Rowerowy Maj
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.05.2018 19:28:45
W Krakowie rozpoczął się Rowerowy Maj

W Krakowie, podobnie jak w jednym z 30 polskich miast, ruszyła kampania “Rowerowy Maj". W stolicy Małopolski w akcji bierze udział ponad 13,5 tys. uczniów.

W Krakowie, podobnie jak w jednym z 30 polskich miast, ruszyła kampania “Rowerowy Maj". W stolicy Małopolski w akcji bierze udział ponad 13,5 tys. uczniów.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Za każdy dojazd rowerem, na rolkach, hulajnogą, czy na rolkach uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka.

"Rowerowy maj" to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli. Zapisani uczniowie, za każdy przyjazd rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach czy wrotkach przez cały maj będą zbierać punkty (w postaci naklejek). Najlepsi otrzymają nagrody. Rywalizacja będzie się toczyć również między klasami (w Krakowie zgłoszonych zostało 647 oddziałów). Najlepsze z nich zostaną nagrodzone atrakcyjnymi wycieczkami zaoferowanymi przez partnerów i sponsorów kampanii – informuje oficjalny serwis internetowy w Krakowie.

Główną nagrodą w kampanii jest samoobsługowa stacja naprawy rowerów ufundowana przez firmą Smart City Polska – właściciela marki Kracar. W krakowskiej edycji biorą udział szkoły realizujące projekt "Stars – rowerem do szkoły". Łącznie akcja jest adresowana w tym roku do ponad 13,5 tys. uczniów i, co ważne, do zabawy zgłoszono też ponad 800 nauczycieli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Rowerowy Maj
kampania rowerowa
szkoły
promocja rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.