TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu powstanie nowa kładka pieszo-rowerowa
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.11.2018 19:24:40
W Poznaniu powstanie nowa kładka pieszo-rowerowa

Do końca 2021r. powstać ma Kładka Berdychowska nad Wartą i Cybiną. W przyszłym roku gotowa ma być dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę; w czwartek podpisano umowę na zaprojektowanie obiektu.

Do końca 2021r. powstać ma Kładka Berdychowska nad Wartą i Cybiną. W przyszłym roku gotowa ma być dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę; w czwartek podpisano umowę na zaprojektowanie obiektu.

Cała inwestycja ma kosztować 30 mln zł. Projekt budowlany przygotuje zespół autorski pod przewodnictwem ARPA Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez ten zespół zwyciężyła w zorganizowanym przez miasto konkursie, na który zgłoszono 22 prace.

"Kładka pieszo-rowerowa pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem ma dla nas istotne znaczenie nie tylko z punktu komunikacyjnego, ale także dalszego ożywienia terenów nadwarciańskich. Poznań wrócił nad rzekę, ale chcemy ten proces kontynuować i w tym kontekście ta inwestycja jest dla nas niezwykle ważna" – powiedział w czwartek wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Jak podało biuro prasowe poznańskiego magistratu, do końca 2019 roku wykonawca ma stworzyć projekt i uzyskać niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale 2020 roku Poznańskie Inwestycje Miejskie przystąpią do rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, które skończą się w roku 2021.

"Kiedy kładka zostanie zbudowana, naprawdę będzie na co popatrzeć. Widać to na wizualizacjach, że jest ona lekka, łatwa i przyjemna. Dotychczas brakowało takiego zawieszonego nad rzeką Wartą miejsca, z którego można spojrzeć na jej wspaniałą dolinę, przełamania i katedrę. Poza tym połączy dwa niezwykłe miejsca - Kampus Politechniki Poznańskiej i Stare Miasto. Pomysł umiejscowienia kładki akurat w tym miejscu był znakomity" – powiedział architekt Jerzy Gurawski.

Kładka stanowić będzie połączenie komunikacyjne rejonu kampusu z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Ułatwi też przedostanie się z okolic Malty na Stary Rynek.

Według władz miasta na powstaniu kładki skorzystają piesi oraz rowerzyści, dla których ta przeprawa będzie uzupełnieniem infrastruktury rowerowej po obu stronach Warty. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
kładka
Kładka Berdychowska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.