TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu ruszyła budowa dróg rowerowych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.03.2019 11:22:25
Zdj. Paweł Błach/InfoBike.pl

W Poznaniu przybywa rowerowej infrastruktury. Właśnie ruszyły prace nad budową nowych dróg dla rowerzystów, które będą biegły wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.

W Poznaniu przybywa rowerowej infrastruktury. Właśnie ruszyły prace nad budową nowych dróg dla rowerzystów, które będą biegły wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.

Nowe trasy będą biegły wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ul. Słonecznej i Ostroroga. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie prac budowlanych.

"Prace związane z powstaniem jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przezrowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski rozpoczną się już w nadchodzącym tygodniu. W związku z tym już od poniedziałku na dwóch pierwszych odcinkach ul. Grunwaldzkiej, na które wejdą ekipy budowlane, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu" – podały PIM.

W ramach zadania powstaną drogirowerowe po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej oraz wyremontowana zostanie nawierzchnia przyległych chodników.

Trasa dla kierujących jednośladami będzie dwukierunkowa, z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej.

Dodatkowo wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, co zdecydowanie ułatwi mieszkańcom i gościom MTP włączenie się do ruchu w ulicę Grunwaldzką.

Zadanie obejmuje również przebudowę kolizji z istniejącymi sieciami oraz zagospodarowanie sąsiadującej zieleni. Zaprojektowana w formie trawników roślinność nawiązywać będzie swym układem do tras komunikacyjnych i obejmie kilkaset metrów kwadratowych powierzchni przyległej do nowej drogi. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
droga
PIM
  • Przemysław Mach – 25.03.2019

    W końcu jakieś drogi rowerowe w Poznaniu powstają jeszcze przydało by się na głogowskiej zrobić drogę rowerową

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.