TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Stargardzie przybędzie tras rowerowych
- Opublikowano: 02.11.2018 16:00:41
W Stargardzie przybędzie tras rowerowych

24 października zachodniopomorski marszałek przyznał środki unijne z programu regionalnego Gminie Stargard, która zbuduje m.in. drogę rowerową do Grzędzic.

24 października zachodniopomorski marszałek przyznał środki unijne z programu regionalnego Gminie Stargard, która zbuduje m.in. drogę rowerową do Grzędzic.

Warty blisko 11 mln zł projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę blisko 3 km drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową w Lipniku aż za skrzyżowanie z ul. Warzywną w Grzędzicach. Prace obejmują przebudowę m.in. drogi gminnej, oraz trzech istniejących skrzyżowań na ronda. Powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, zatoka autobusowa, kanalizacja deszczowa, oraz oświetlenie. Celem inwestycji jest zapewnienie bezpośredniego połączenia z siecią TEN-T oraz dodatkowo ułatwienie dojazdu do nowych terenów inwestycyjnych. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

- To nie będzie modernizacja zwyczajne drogi, ale stworzenie bezpiecznego i komfortowego dojazdu do Grzędzic, gdzie znajduje się stacja kolejowa na planowanej linii Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Inwestycja Gminy Stargard pn. "Budowa infrastruktury drogowej polegającej na przebudowie drogi gminnej wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej w Grzędzicach" została wsparta kwotą 6,1 mln zł w ramach Działania 5.2 Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to: nowe narzędzie służące wdrażaniu Funduszy Europejskich wpływających na zrównoważony rozwój miast i ich obszarów funkcjonalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Zachodniopomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.