TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Tarnowie rusza wypożyczalnia rowerów miejskich
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.10.2018 19:51:58
W Tarnowie rusza wypożyczalnia rowerów miejskich

110 rowerów umiejscowionych w 10 samoobsługowych stacjach jest od środy dostępnych dla mieszkańców miasta w ramach wypożyczalni Tarnowski Rower Miejski. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

110 rowerów umiejscowionych w 10 samoobsługowych stacjach jest od środy dostępnych dla mieszkańców miasta w ramach wypożyczalni Tarnowski Rower Miejski. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Jak poinformował w środę prezydent miasta Roman Ciepiela, Tarnowski Rower Miejski został przygotowany we współpracy urzędu miasta, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich.

Do dyspozycji rowerzystów będzie 100 standardowych jednośladów oraz 10 rowerów dziecięcych.

"Konsekwentnie realizujemy projekt integracji transportu publicznego, dzięki czemu jesteśmy miastem przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale również środowisku. Tarnowski Rower Miejski jest tego doskonałym przykładem" - ocenił Ciepiela.

Aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie na stronie rower.tarnow.pl, przez aplikację mobilną Tarnowski Rower Miejski lub na terminalu. Należy zasilić też swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne, a dla użytkowników identyfikujących się miejską E-kartą w wersji Premium bezpłatny czas wyniesie pół godziny.

Tarnowski Rower Miejski będzie można wypożyczyć i oddać na dowolnej z 10 rozlokowanych w całym mieście stacji: pl. Jana Szczepanika, pl. Sobieskiego, Góra Św. Marcina, oś. Zielone, Krzyska – Szkoła, Park Strzelecki, Mościce – Kwiatkowskiego, Centrum Sztuki Mościce, oś. Koszyckie, Dworzec PKP.

Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik dostępne są na stronie internetowej rower.tarnow.pl oraz na terminalach stacji wypożyczeń. W tym roku rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. W kolejnych latach sezon rozpocznie się 1 marca.

Tarnów to drugie, po Krakowie, miasto w Małopolsce z systemem rowerów miejskich. Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło taką wypożyczalnię. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, którego operatorem jest spółka BikeU. Obecnie to system 162 stacji i 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych na terenie całego miasta.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tarnów
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.