TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Tczewie ruszyła akcja Rowerem do Pracy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.04.2019 10:18:19
W Tczewie ruszyła akcja Rowerem do Pracy

Można dbać o zdrowie i środowisko, zmniejszać korki i jednocześnie dobrze się bawić. W Tczewie rozpoczęła się trzecia edycja akcji promującej jazdę do pracy na rowerze. Akcja Rowerem do Pracy trwa od 8 kwietnia do 29 września. Na jej uczestników czekają nagrody.

Można dbać o zdrowie i środowisko, zmniejszać korki i jednocześnie dobrze się bawić. W Tczewie rozpoczęła się trzecia edycja akcji promującej jazdę do pracy na rowerze. Akcja Rowerem do Pracy trwa od 8 kwietnia do 29 września. Na jej uczestników czekają nagrody.

Z roku na rok coraz lepiej

Tegoroczna akcja Rowerem do Pracy jest trzecią z kolei. Z roku na rok przybywa jej uczestników. W 2017 roku w akcji wzięło udział 190 osób z 21 firm. Uczestnicy zabawy przejechali wspólnie ponad 32 350 km. W 2018 roku w akcji wzięło udział 43 firmy i 384 pracowników. Wspólnie przejechali blisko 108 tys. km. Jak będzie w tym roku?

Cele akcji

Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa do regularnych podróży do i z pracy rowerem. Konkurs promuje aktywny sposób dotarcia do pracy. Celem konkursu jest również promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród pracowników firm. W ramach konkursu przewidujemy liczne nagrody dla pracowników (rowerowe śniadania, nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe), a dla firm dyplomy i statuetki. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stroniewww.roweremdopracy.tczew.ploraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA – informuje Urząd Miejski w Tczewie.

Zmiany

W zeszłym roku konkurs ruszył w maju, a dwa lata temu w czerwcu. W tym roku zdecydowano się rozpocząć akcję już 8 kwietnia. Zmian jest jednak więcej. Organizatorzy zaprojektowali nowe logo i przebudowali stronę internetową.

- Nowością dodatkowo będą odznaki jakie będzie można zdobyć. Uczestnik będzie miał możliwość zdobycia wirtualnych odznak, odzwierciedlających jego aktywność w konkursie. Odznaki będą widoczne dla użytkownika w jego profilu uczestnika. Tematyka odznak będzie związana z ilością przejechanych kilometrów, dokonanych podróży, aktywności uczestnika w dojazdach do pracy, podróżach weekendowych itp. – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Tczewa.

Dołącz do akcji w każdym momencie jej trwania

Dla uczestników konkursu przygotowano szczegółową instrukcję dotyczącą używania aplikacji STRAVA, która jest dostępna na stronie konkursu. Kolejnym ulepszeniem jakie było w zeszłym roku i utrzymujemy je dalej, jest szansa na dołączenie do konkursu w każdym momencie aż do ostatniego dnia trwania konkursu.

Pierwszy krokiem do udziału w konkursie jest rejestracja firmy na stronie konkursu. Koordynator, wyznaczony przez pracodawcę, generuje indywidualny kod, który pozwoli na identyfikację pracownika z jego zakładem pracy. Osoby zainteresowane dojeżdżaniem w ramach Rowerem do Pracy ściągają aplikację STRAVA a następnie łączą konto z konkursem i przechodzą do uzupełnienia danych. Wszystko trzeba zrobić to na stronie internetowej konkursu, gdzie podano wszelkie wskazówki.

Nagrody dla uczestników

Jak organizatorzy chcą motywować do udziału w konkursie? Na pracowników, którzy zarejestrują przynajmniej 6 przejazdów w tygodniu, czekają pakiety śniadaniowe.

Od III edycji konkursu będziemy przeliczać wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty, a uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody np. bilety do kina, zniżki do restauracji, karnet do siłownię itp., w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stroniewww.roweremdopracy.tczew.pl – informuje organizator.

Zwycięskie firmy otrzymają puchar/dyplom, zaś pracownicy tej firmy otrzymują upominki. Koniec konkursu Rowerem do Pracy zaplanowano na 29 września. Rozdanie nagród oraz podsumowanie nastąpi w październiku br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
Rowerem do Pracy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.