TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W tym roku Toruński Rower Miejski nie zacznie działać
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.07.2018 14:36:21
Zdj. UM Toruń

W tym roku torunianie nie pojadą rowerem miejskim. Prezydent Torunia wydał komunikat prasowy, w którym informuje, że unieważniono całe postępowanie przetargowe na uruchomienie Toruńskiego Roweru Miejskiego. Nowy przetarg będzie dotyczył uruchomienia wypożyczalni rowerów na lata 2019-22.

W tym roku torunianie nie pojadą rowerem miejskim. Prezydent Torunia wydał komunikat prasowy, w którym informuje, że unieważniono całe postępowanie przetargowe na uruchomienie Toruńskiego Roweru Miejskiego. Nowy przetarg będzie dotyczył uruchomienia wypożyczalni rowerów na lata 2019-22.

W komunikacje czytamy, że w ostatnich tygodniach Miejski Zarząd Dróg – zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 kwietnia 2018 r. – dokonywał ponownego badania i oceny złożonych ofert w postępowaniu na Toruński Rower Miejski. W wyniku wnikliwej analizy dokumentów, MZD stwierdził zaistnienie nowych, istotnych okoliczności w postępowaniu, które skutkują koniecznością unieważnienia całego postępowania. Oznacza to także, że nie ma możliwości zawarcia ważnej umowy na TRM.

Przesłanki powodujące unieważnienie postępowania dotyczą rozbieżności na gruncie przepisów prawa krajowego i unijnego w zakresie ograniczania konkurencyjności (tylko do podmiotów krajowych). Swoją decyzję Miejski Zarząd Dróg uzasadnia m.in. stanowiskiem KIO, które rozstrzygało zastrzeżenia do ustaleń pokontrolnych Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W swoich stanowisku KIO orzekła, że instytucje krajowe mają obowiązek stosować przepisy dyrektywy zgodnie z ich brzmieniem i celem, nawet jeżeli regulacje nie zostały wprowadzone do ustawy Prawo zamówień publicznych.

Ponadto w wyniku powtórnej analizy dokumentów i ofert złożonych w postępowaniu, Miejski Zarząd Dróg ujawnił również, że po stronie jednego z Oferentów zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, co spowodowało, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, konieczność skierowania przez tę jednostkę organizacyjną miasta zawiadomienia do prokuratury (złożone dzisiaj 6.07.2018).

W tej sytuacji jest oczywiste, że w obecnym sezonie rowerowym w Toruniu nie będzie roweru miejskiego. Dotychczasowych użytkowników tego systemu komunikacji rowerowej za zaistniałą sytuację przepraszam. Jednocześnie zachęcam rowerzystów do korzystania z rozwijającej się sieci dróg rowerowych w naszym mieście z wykorzystaniem własnych jednośladów - informuje Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Toruński Rower Miejski
przetarg
odwołanie
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.