TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa. Czy hulajnogi wypierają rowery?
INFOBIKE - Opublikowano: 06.09.2019 22:30:02
Warszawa. Czy hulajnogi wypierają rowery?

W tym roku o 15% spadła liczba wypożyczeń Veturilo w stosunku do poprzedniego roku. Czy przyczyny należy upatrywać w ofensywie operatorów wypożyczalni hulajnóg?

W tym roku o 15% spadła liczba wypożyczeń Veturilo w stosunku do poprzedniego roku. Czy przyczyny należy upatrywać w ofensywie operatorów wypożyczalni hulajnóg?

Wg najnowszych statystyk w tym roku od marca do sierpnia z Veturilo – Warszawskiego Roweru Publicznego – skorzystano o 15% mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Liczba wypożyczeń spadła o ponad 700 tys. W 2018 roku od marca do sierpnia wypożyczeń było ponad 4,612 mln, a w tym roku 3,911 mln. Jednocześnie o 33% spadła liczba korzystania z rowerów elektrycznych.

Pogoda czy hulajnogi?

Spadek jest zaskoczeniem z uwagi na wzrosty wypożyczeń, którymi operator wypożyczalni Veturilo, firma Nextbike Polska, chwalił się co roku. Na spadki ogromne znaczenie wpływa pogoda, twierdzi Aleksandra Myczkowska-Utrata, rzeczniczka Nextbike.

Spadkom wypożyczeń Veturilo towarzyszy wzrost zainteresowania hulajnogami. W Warszawie działa pięciu prywatnych operatorów oferujących około 5 tys. hulajnóg. To liczba zbliżona do rowerów Veturilo, których jest ponad 5,5 tys.

Powodów zmian jest zapewne kilka. Jednym z nim jest pogoda. Istotne znaczenie mogą mieć zmiany nawyków transportowych. Ostatnio dużą popularnością, szczególnie wśród młodzieży, cieszą się właśnie hulajnogi. To tymczasowa moda, czy wyraźna zmiana trendów? Zobaczymy. Z pewnością jest bardzo dużo miejsca na transport ekologiczny taki jak rower i hulajnoga. Ruch rowerowy w holenderskich miastach wynosi do 40% całego ruchu. W Polskich miastach taki raczej nie przekracza 5%, a zazwyczaj jest znacznie niższy.

Niezależnie od tego, który środek transportu, rower czy hulajnoga, zdobywa większą popularność, ważne jest to, że ludzie chętnie korzystają z alternatyw względem samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Veturilo
hulajnoga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.