TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: ponad 9 tys. wypożyczeń Veturilo od 6 maja.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 11.05.2020 15:35:20
Warszawa: ponad 9 tys. wypożyczeń Veturilo od 6 maja.

Z danych Nextbike, operatora Veturilo wynika, że odkąd 6 maja udostępniono rowery miejskie, wypożyczono je w Warszawie 9074 razy - poinformowała w piątek firma Nexbike Polska.

Z danych Nextbike, operatora Veturilo wynika, że odkąd 6 maja udostępniono rowery miejskie, wypożyczono je w Warszawie 9074 razy - poinformowała w piątek firma Nexbike Polska.

Jak przekazała PAP Paulina Wójcicka z Nexbike Polska, do użytku dostępne są nie tylko rowery standardowe, ale i elektryczne, cargo, tandemy, dziecięce, trójkołowe, standardowe wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci oraz typu składak i handbike.

Rowery są dezynfekowane dwa razy dziennie. Szczególną uwagę podczas oczyszczania poświęca się: kierownicy, siodełku, linkom, manetkom oraz terminalom. "Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek" - powiedziała.

W związku z zakazem korzystania z rowerów miejskich, terminale Veturilo były wyłączone od 1 kwietnia, a rowery zablokowane.

Warszawski system Veturilo obejmuje blisko 400 stacji oraz prawie 5800 rowerów. To największy system rowerowy w Polsce i piąty w Europie. Od 2012 r. rowery wypożyczono ponad 25 mln razy, a w systemie zarejestrowało się 900 tys. użytkowników.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
wirus
rower miejski
Veturilo