TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa - przetarg na usuwanie barier architektonicznych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.01.2019 19:33:21
Zdj. ZDM Warszawa

Warszawski ZDM ogłosił przetarg na usuwanie barier architektonicznych w całym mieście w 2019 roku. Zyskają między innymi rowerzyści. Oferty można składać do 5 lutego.

Warszawski ZDM ogłosił przetarg na usuwanie barier architektonicznych w całym mieście w 2019 roku. Zyskają między innymi rowerzyści. Oferty można składać do 5 lutego.

Powodem, dla którego Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg jest chęć, aby przestrzeń miejska była dostępna dla wszystkich użytkowników. W ramach przetargu zwycięska firma zajmie się m.in. obniżaniem krawężników, montażem płyt ostrzegawczych i pasów prowadzących.

Jak informuje ZDM usuwanie barier architektonicznych to zazwyczaj nie są wielkie inwestycje. Prowadzą one jednak do poprawy dostępności, która jest szczególnie ważna dla komfortu i bezpieczeństwa osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także dla matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZDM
przetarg
bariery architektoniczne
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.