TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa - śledztwo w związku ze śmiercią Grzegorza Grzyba
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.07.2018 16:51:46
Warszawa - śledztwo w związku ze śmiercią Grzegorza Grzyba

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ wszczęła śledztwo w związku z wypadkiem śmiertelnym, w którym zginął muzyk Grzegorz Grzyb - poinformowała PAP prokuratura. Perkusista zmarł w poniedziałek, po tym jak jadąc na rowerze został potracony przez samochód.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ wszczęła śledztwo w związku z wypadkiem śmiertelnym, w którym zginął muzyk Grzegorz Grzyb - poinformowała PAP prokuratura. Perkusista zmarł w poniedziałek, po tym jak jadąc na rowerze został potracony przez samochód.

O śmierci muzyka prokuraturę powiadomił Szpital Bródnowski w Warszawie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ po otrzymaniu wszystkich dokumentów we wtorek wszczęła śledztwo. W najbliższych dniach ma odbyć się sekcja zwłok muzyka, co pozwoli na szczegółowe ustalenie obrażeń, które w wyniku wypadku odniósł 47-latek, a także na ustalenie przyczyny jego śmierci. Przesłuchiwani będą świadkowie.

"Z pewnością będzie także potrzeba uzyskania opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego, bez niej nie odtworzymy dokładnie przebiegu tego zdarzenia" – powiedział PAP prok. Artur Oniszczuk szef północnopraskiej prokuratury. Dodał, że śledztwo prowadzone jest "w sprawie" i nikomu, na ten moment, nie zostały przedstawione zarzuty.

W poniedziałek o wypadku informowała policja. "Zgłoszenie o wypadku dostaliśmy ok. godziny 9.20. Dotyczyło zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym marki bmw na ul. Modlińskiej, w kierunku Legionowa. Rowerzysta został zabrany do szpitala jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Otrzymaliśmy informację, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy" - relacjonowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że ofiarą wypadku był Grzegorz Grzyb.

Informację tę podało m.in. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Grzyb urodził się w Stargardzie. Od lat był zapalonym rowerzystą, a kolarstwo było jego największą, po muzyce, życiową pasją.

Perkusistę żegnali także znani muzycy, z którymi przez lata współpracował. "Grał fenomenalnie (...). Miał cudny rower i kosmiczny strój. Jeździł świetnie, pięknie wyglądał" - napisał w poniedziałek na swoim profilu na portalu społecznościowym Zbigniew Hołdys.

Grzyba wspomniał także Muniek Staszczyk. "Grzyb, wieloletni perkusista Szwagierkolaska i mój serdeczny kolega. (..) Grzesiu nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru i wspaniałego swingu w bębnieniu. Wielka strata, żegnaj i spoczywaj w pokoju - Twój Ziom Muniek" – napisał muzyk.

Tragicznie zmarły perkusista znany także ze współpracy z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, Sławomirem Kulpowiczem, Maciejem Sikałą, Wojtkiem Staroniewiczem, Zbigniewem Namysłowskim czy Tomaszem Szukalskim. Z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką od 2009 roku tworzył trio 3 Jazz Soliders. Grał także z krakowską grupą Laboratorium. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
potrącenie
Grzegorz Grzyb
śledztwo
prokuratura
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.