TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa. Wiaty rowerowe dla szkół
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.02.2020 11:03:48
Zdj. ZDM Warszawa

W ramach realizacji projektu warszawskiego budżetu obywatelskiego, 90 szkół dostanie zadaszone parkingi rowerowe. To największy projekt w historii BO. Jego wartość wyniesie 3,6 mln zł. Szkoły, które chcą dostać wiaty, mogą zgłaszać się do urzędów dzielnic do połowy lutego.

W ramach realizacji projektu warszawskiego budżetu obywatelskiego, 90 szkół dostanie zadaszone parkingi rowerowe. To największy projekt w historii BO. Jego wartość wyniesie 3,6 mln zł. Szkoły, które chcą dostać wiaty, mogą zgłaszać się do urzędów dzielnic do połowy lutego.

Największy projekt w historii

Budowa 90 zadaszonych parkingów rowerowych to największy w historii projekt budżetu obywatelskiego w Warszawie. W zeszłorocznym głosowaniu projekt otrzymał 18 561 głosów, co znaczy, że wybrało go ponad 20% wszystkich głosujących osób. Łączna wartość projektu to 3,6 mln zł. Szkoły, które chcą mieć zadaszoną wiatę, mogą zgłaszać się do połowy lutego do urzędów dzielnic.

- Tak duże zainteresowanie projektem bardzo nas cieszy. Jednocześnie nie jest ono zaskoczeniem. Warszawa od lat sukcesywnie promuje zrównoważoną mobilność w ramach kampanii “Rowerowy Maj". Głównymi filarami akcji są warsztaty edukacyjne oraz rywalizacja fair-play zachęcająca dzieci do aktywnego docierania na zajęcia. Działaniem dodatkowym jest przekazywanie placówkom oświatowym stojaków rowerowych. Począwszy od 2016 roku warszawskie szkoły podstawowe oraz przedszkola otrzymały blisko 3 000 sztuk stojaków – informuje warszawski Zarząd Dróg Miejskich.

Oczekiwanie na zgłoszenia

Koordynatorem realizacji projektu jest Zarząd Dróg Miejskich. Projekt zakładający zakup i montaż 90 zadaszonych wiat przeznaczony jest dla warszawskich publicznych szkół podstawowych.

Jak informuje ZDM, powodzenie tego dużego zadania wymaga współpracy różnych jednostek miejskich. Pod koniec stycznia ZDM wysłał pisma do wszystkich urzędów dzielnic z opisanymi warunkami współpracy niezbędnymi do sprawnego zrealizowania projektu.

- Do 15 lutego czekamy na przesłanie przez dzielnice wstępnych propozycji lokalizacji wiat. Wszystkie podmioty zainteresowane chęcią zgłoszenia konkretnej lokalizacji, czyli dyrektorów szkół, rady rodziców, organizacje pozarządowe oraz oczywiście wszystkich mieszkańców Warszawy, zachęcamy do kontaktu w tej sprawie bezpośrednio z właściwym urzędem dzielnicy – dodaje ZDM.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZDM
wiaty rowerowe
budżet obywatelski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.