TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawski Veturilo zaczyna sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.02.2018 18:04:05
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Za kilka godzin zacznie działać największy w Polsce system wypożyczalni rowerów. Chodzi o warszawski Veturilo. System został rozbudowany o nowe stacje i rowery. Razem z Veturilo zaczną działać systemy w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim.

Za kilka godzin zacznie działać największy w Polsce system wypożyczalni rowerów. Chodzi o warszawski Veturilo. System został rozbudowany o nowe stacje i rowery. Razem z Veturilo zacznął działać systemy w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim.

Veturilo jest największym systemem wypożyczalni w Polsce i piątym w Europie. Składa się z 366 stacji i 5200 rowerów. Względem zeszłego roku Veturilo powiększyło się o 50 stacji i 540 rowerów. Z początkiem kwietnia będzie można wypożyczać rowery również na 11 stacjach PKN Orlen. 

"...w Warszawie będzie co najmniej 38 stacji rowerowych, które funkcjonują dzięki prywatnym firmom. To przede wszystkim PKN ORLEN i bank Citi Handlowy, ale również liczne galerie handlowe i biurowce. Dodatkowo już 11 stacji zostało uruchomionych dzięki inicjatywie i środkom poszczególnych dzielnic – Bemowa, Wilanowa, Włochów" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

W systemie Veturilo po sześciu sezonach zarejestrowało się ponad 600 tysięcy osób. Tylko w zeszłym sezonie wypożyczyli oni rowery ponad pięć milionów razy, a łączna liczba wypożyczeń – od uruchomienia systemu w sierpniu 2012 roku – przekroczyła 12 milionów. 

Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Grodzisk Mazowiecki

Nowością w tym roku będzie również uruchomienie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego z trzema stacjami i 30 rowerami. "Zaczynamy na początek z trzema stacjami rowerowymi na osi: zachodnia część miasta, Centrum Piaseczna oraz północny kraniec gminy w Józefosławiu, skąd blisko jest już do Lasu Kabackiego. Będziemy jednak chcieli ten system sukcesywnie rozwijać" – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. "Równolegle będziemy realizować budowę systemu dróg rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych w partnerstwie z gminą Konstancin-Jeziorna oraz Lesznowolą" – dodaje.

"Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna" – mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. "To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie. Mieszkańcy oraz turyści i kuracjusze mogą korzystać z 5 stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego, w tym także ze stacji z rowerami dla dzieci. W nowym sezonie dojdzie nam jeszcze jedna, 6 stacja rowerowa, zwiększająca dostępność systemu w Konstancinie-Jeziornie."

Z rowerów Veturilo, Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego i Konstancińskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy się zarejestrować w systemie i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niej pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.Sprawdź też:
Warszawa
Piaseczno
Konstancin-Jeziorna
Grodzisk Mazowiecki
Veturilo
wypożyczalnia rowerów

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.