TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawski Veturilo zaczyna sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.02.2018 18:04:05
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Za kilka godzin zacznie działać największy w Polsce system wypożyczalni rowerów. Chodzi o warszawski Veturilo. System został rozbudowany o nowe stacje i rowery. Razem z Veturilo zaczną działać systemy w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim.

Za kilka godzin zacznie działać największy w Polsce system wypożyczalni rowerów. Chodzi o warszawski Veturilo. System został rozbudowany o nowe stacje i rowery. Razem z Veturilo zacznął działać systemy w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim.

Veturilo jest największym systemem wypożyczalni w Polsce i piątym w Europie. Składa się z 366 stacji i 5200 rowerów. Względem zeszłego roku Veturilo powiększyło się o 50 stacji i 540 rowerów. Z początkiem kwietnia będzie można wypożyczać rowery również na 11 stacjach PKN Orlen. 

"...w Warszawie będzie co najmniej 38 stacji rowerowych, które funkcjonują dzięki prywatnym firmom. To przede wszystkim PKN ORLEN i bank Citi Handlowy, ale również liczne galerie handlowe i biurowce. Dodatkowo już 11 stacji zostało uruchomionych dzięki inicjatywie i środkom poszczególnych dzielnic – Bemowa, Wilanowa, Włochów" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

W systemie Veturilo po sześciu sezonach zarejestrowało się ponad 600 tysięcy osób. Tylko w zeszłym sezonie wypożyczyli oni rowery ponad pięć milionów razy, a łączna liczba wypożyczeń – od uruchomienia systemu w sierpniu 2012 roku – przekroczyła 12 milionów. 

Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Grodzisk Mazowiecki

Nowością w tym roku będzie również uruchomienie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego z trzema stacjami i 30 rowerami. "Zaczynamy na początek z trzema stacjami rowerowymi na osi: zachodnia część miasta, Centrum Piaseczna oraz północny kraniec gminy w Józefosławiu, skąd blisko jest już do Lasu Kabackiego. Będziemy jednak chcieli ten system sukcesywnie rozwijać" – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. "Równolegle będziemy realizować budowę systemu dróg rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych w partnerstwie z gminą Konstancin-Jeziorna oraz Lesznowolą" – dodaje.

"Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna" – mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. "To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie. Mieszkańcy oraz turyści i kuracjusze mogą korzystać z 5 stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego, w tym także ze stacji z rowerami dla dzieci. W nowym sezonie dojdzie nam jeszcze jedna, 6 stacja rowerowa, zwiększająca dostępność systemu w Konstancinie-Jeziornie."

Z rowerów Veturilo, Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego i Konstancińskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy się zarejestrować w systemie i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niej pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Piaseczno
Konstancin-Jeziorna
Grodzisk Mazowiecki
Veturilo
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.