TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiaty rowerowe przy stacjach kolejowych we Wrocławiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.09.2018 16:41:44
Wiaty rowerowe przy stacjach kolejowych we Wrocławiu

Przetarg na wiaty rowerowe i parkingi został ogłoszony we Wrocławiu. Nowa infrastruktura ma stanąć przy stacjach kolejowych.

Przetarg na wiaty rowerowe i parkingi został ogłoszony we Wrocławiu. Nowa infrastruktura ma stanąć przy stacjach kolejowych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest w tej chwili w trakcie rozstrzygania przetargu na rewitalizację trasy do Jelcza. Chodzi o 21-kilometrowy odcinek. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. I choć ich wyceny przekraczają założenia budżetowe, Mirosław Siemieniec z PKP PLK podkreśla, że inwestycja nie jest zagrożona. – Jesteśmy w trakcie przetargu na etapie wyboru ofert. Na finał musimy jeszcze chwilę zaczekać. O dodatkowych środkach na inwestycję rozmawiamy już z urzędem marszałkowskim – mówi rzecznik prasowy PKP PLK – informuje oficjalny serwis internetowy Wrocławia.

Na tej istotnej dla mieszkańców wschodu Wrocławia i okolicznych gmin trasie kolejowej planowana jest wymiana torów, rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz elementów sieci trakcyjnej. Wykonane prace torowe pozwolą na prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h. Stacje i przystanki, wraz z drogami dojścia, zostaną dostosowane do obecnie obowiązujących standardów, umożliwiających dostęp podróżnym o ograniczonej mobilności. Dla zwiększenia przepustowości odcinka przewidziano budowę na tej trasie nowej mijanki oraz przebudowę układu torowego na stacji Wrocław Swojczyce.

Zrewitalizowany odcinek zapewni możliwość połączenia tej trasy ze stacją Wrocław Główny, od wschodniej strony, przez Jelcz-Laskowice i Wrocław Brochów. Odnowiona linia ma stanowić dogodną alternatywę dla zatłoczonych tras drogowych, przy dojazdach do pracy i szkół w godzinach szczytu. 

Będą też parkingi i wiaty rowerowe

Partnerami tej inwestycji jest Wrocław, Jelcz-Laskowice i Czernica. W imieniu Wrocławia spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na inwestycje uzupełniające rewitalizację tej linii. – Chodzi m.in. o uzupełnienie brakujących chodników, aby wygodnie dojść do stacji, budowę parkingów i dróg prowadzących do nich. Budowę wiat rowerowych i oświetlenia – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Prace będą odbywać się w sąsiedztwie stacji Wrocław Strachocin, Wrocław Wojnów Wschód i Wrocław Wojnów. Przy tej ostatniej powstanie m.in. parking na 40 aut, wiaty rowerowe i nowe oświetlenie. Przetarg ma się rozstrzygnąć w czwartym kwartale tego roku, tak żeby prace projektowe i same roboty ruszyły jesienią 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
przetarg
parking rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.