TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej dróg rowerowych w masywie Góry Chrobrego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.05.2019 17:30:05
Więcej dróg rowerowych w masywie Góry Chrobrego

Masyw Góry Chrobrego będzie przyjaźniejszy dla rowerzystów. System dróg rowerowych w masywie zostanie wydłużony o dwa kilometry.

Masyw Góry Chrobrego będzie przyjaźniejszy dla rowerzystów. System dróg rowerowych w masywie zostanie wydłużony o dwa kilometry.

We środę podpisano umowę w sprawie budowy nowej infrastruktury rowerowej. Zrobił to wiceburmistrz gminy Głuchołazy Roman Sambor i marszałek województwa Andrzej Buła.

2,1 km dwóch nowych tras rowerowych

Zgodnie z podpisaną w środę umową, samorząd województwa dopłaci połowę kosztów powstania dwóch tras rowerowych o łącznej długości 2100 m – "czerwonej" o długości 1750 m i "czarnej" o długości 350 m. Na podstawie kosztorysu inwestorskiego budowa ścieżek pochłonie 150 tys. zł. Planowane zakończenie realizacji zadania ustalono na koniec I kwartału 2020 r.

System ścieżek rowerowych, tzw. singletracków, w masywie Góry Chrobrego to jedyny taki obiekt w woj. opolskim. Liczące cztery kilometry trasy, dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa, zostaną przedłużone do sześciu kilometrów.

Władze gminy Głuchołazy podkreślają, że wybudowanie ścieżek od samego szczytu Góry Parkowej stworzy spójną całość ze ścieżkami już istniejącymi, zachęci turystów do odwiedzenia odbudowanego schroniska i kaplicy św. Anny, ale przede wszystkim będzie dodatkową atrakcją turystyczną promującą region, przyciągając ludzi szukających sposobu na aktywne spędzenie czasu. Trasa jest tak przygotowana, by mogły z niej skorzystać zarówno osoby z niewielkim doświadczeniem, jak i miłośnicy ostrej jazdy.

Reaktywacja schroniska

"W połowie tego roku na szczycie Góry Chrobrego ma zostać uruchomione reaktywowane schronisko. W tym miejscu mają się właśnie zaczynać nowe ścieżki. Tu sportowych emocji zaznają przeciętni miłośnicy zjazdu na rowerze, będzie też gratka dla bardziej odważnych i zaawansowanych – gwarantuje to 350 metrowy czarny odcinek trasy. Przyjeżdżają do nas trenować grupy kolarskie. Już odbywały się u nas lokalne zawody. Po rozbudowie, gdy będzie już łącznie około 6 km tras, pomyślimy o imprezie o większej skali" – powiedział Sambor.

Ścieżki typu singletrack to ścieżki zjazdowe, jednokierunkowe o różnym stopniu zaawansowania, na których można poruszać się wyłącznie po wyznaczonej ścieżce rowerem górskim. Ze ścieżek mogą korzystać rodziny z dziećmi jak i zawodnicy trenujący różne dyscypliny kolarstwa górskiego. Do budowy ścieżek wykorzystuje się materiały dostępne na miejscu (kruszywo, ziemię, drewno), przez co ścieżki są neutralne dla środowiska. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Góra Chrobrego
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.