TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej rowerów miejskich w Białymstoku
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 03.01.2017 17:56:00
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Przez kolejne trzy sezony za zarządzanie systemem rowerów miejskich w Białymstoku ponownie odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska. W ramach nowej umowy, BiKeR ? Białostocka Komunikacja Rowerowa zostanie rozbudowany o 4 nowe stacje, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dla dzieci.

Przez kolejne trzy sezony za zarządzanie systemem rowerów miejskich w Białymstoku ponownie odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska. W ramach nowej umowy, BiKeR ? Białostocka Komunikacja Rowerowa zostanie rozbudowany o 4 nowe stacje, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dla dzieci.

Trzyletnią umowę z Nextbike Polska, doświadczonym liderem krajowego rynku systemów rowerów publicznych, podpisał dzisiaj (wtorek, 3 stycznia) zastępca prezydenta Białegostoku, Robert Jóźwiak. Zadaniem operatora będzie kompleksowa obsługa transportu rowerowego BiKeR. Podobnie, jak w poprzednich sezonach, za opłatą użytkownicy będą mogli wypożyczać i zwracać rowery w dowolnej stacji. Stacje będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada 2017, 2018 i 2019 roku. Firma zajmie się również utrzymaniem i obsługą wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu BiKeR oraz serwisowaniem sprzętu i jego konserwacją.

- Sieć wypożyczalni w Białymstoku bez wątpienia okazała się wielkim sukcesem. Od maja 2014 roku 47 tysięcy mieszkańców skorzystało z niej prawie 1,3 miliona razy, BiKeR zdobywał tak prestiżowe nagrody, jak Podlaska Marka Roku czy Złote Klucze oraz stał się pierwszy w Polsce aglomeracyjnym systemem rowerowym. To w Białymstoku przeprowadziliśmy również pionierską integrację systemu rowerowego z komunikacją miejską. Tym bardziej jesteśmy dumni, że przez kolejne lata będziemy kontynuować tutaj rowerową rewolucję. Liczymy na to, że po nadchodzącej rozbudowie Białostocka Komunikacja Rowerowa wrzuci jeszcze wyższy bieg! ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. 

Nextbike Polska był odpowiedzialny za wdrożenie Białostockiej Komunikacji Rowerowej i zarządzanie siecią w latach 2014-2016. BiKeR wystartował 31 maja 2014 roku ? w pierwszym sezonie obejmował 30 stacji i 300 rowerów. W 2015 roku został rozbudowany o 15 lokalizacji i 150 rowerów. Równocześnie, dzięki uruchomieniu stacji w Choroszczy, BiKeR stał się pierwszym aglomeracyjnym systemem w Polsce. W tym samym roku powstał także system w Juchnowcu Kościelnym (2 stacje i 20 rowerów) ? kompatybilny z białostockim.

W związku z podpisaniem nowej umowy, już od sezonu 2017 na rowerzystów miejskich w Białymstoku czekać będą nowości:

  • Pojawią się 4 nowe stacje: Popiełuszki/Słonecznikowa, Słonimska/Urząd Miejski, Jana Pawła II/Sikorskiego, Tysiąclecia Państwa Polskiego (te lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu)

  • Przybędzie 60 stojaków, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dla dzieci na czterech wybranych stacjach.

Jeśli w trakcie umowy okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe stacje wypożyczeń oraz rowery, Miasto będzie mogło zamówić dodatkowy sprzęt.

Na przestrzeni trzech sezonów, odkąd rowery miejskie pojawiły się w Białymstoku (31.05.2014 ? 30.11.2016), 47 090 zarejestrowanych białostoczan skorzystało z systemu 1 269 363 razy. W sezonie 2016 (21.03.2016 ? 30.11.2016) odnotowano 450 632 wypożyczenia oraz 8 475 rejestracji nowych użytkowników. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Nextbike Polska
BiKeR
Białostocka Komunikacja Rowerowa
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.