TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielkie rowerowe otwarcie Wyspy Sobieszewskiej
GDANSK.PL InfoBike.pl - Opublikowano: 22.08.2019 14:30:06
Wielkie rowerowe otwarcie Wyspy Sobieszewskiej

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się uroczyste otwarcie nowej 4,5 kilometrowej trasy rowerowej.

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się otwarcie nowej 4,5 kilometrowej trasy rowerowej.

Uroczysty przejazd rowerowy z udziałem Aleksandry Dulkiewicz i Mieczysława Struka, marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godz. 9.30. Rowerzyści powinni zameldować się na skrzyżowaniu ulicy Turystycznej z Przegalińską.

Rowerowa nagroda

Nowa droga rowerowa powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Przegalińską do skrzyżowania z ulicą Pohoreckiego. Uzupełniła tym samym trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej. W ramach inwestycji powstała wygodna dwukierunkowa droga o szerokości trzech metrów. Poza tym przebudowano, na mini rondo, skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej oraz zbudowano nowe odcinki chodników.

Na pierwsze sto osób, które zdecydują się na przejazd na trasie Sobieszewo-Świbno, będą czekać gdańskie dzwonki rowerowe. Uczestnicy przejazdu, którzy najciekawiej ozdobią swój pojazd, otrzymają specjalną nagrodę niespodziankę.

Trasa prowadzi aż do przeprawy promowej w Świbnie, gdzie od godz. 10.00 do północy trwać będzie Wakacyjny Piknik Rodzinny organizowany przez Miasto Gdańsk i OSP Gdańsk-Świbno. W programie: pokazy ratownictwa, konkursy, gry i animacje dla dzieci, koncert zespołu Łubudubu, bezpłatny serwis rowerowy i zajęcia z Supersorterem, a na koniec zabawa taneczna do rana z DJ Dan Duo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.