TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włocławek: rower miejski już na Dzień Dziecka.
InfoBike.pl - Opublikowano: 13.05.2020 14:35:06
Włocławek: rower miejski już na Dzień Dziecka. fot. UM Włocławek

Wkrótce na ulicach Włocławka pojawią się rowery miejskie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 220 jednośladów

Wkrótce na ulicach Włocławka pojawią się rowery miejskie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 220 jednośladów.

We Włocławku będzie dwadzieścia zwykłych stacji rowerowych i piętnaście wirtualnych. Te wirtualne będą dawały możliwość pozostawienia roweru, bez konieczności wpinania go w stojak, czyli tak jak było w zeszłym roku. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 220 rowerów, w tym 20 z fotelikami dziecięcymi.

Wykonawca miał 80 dni (od momentu podpisania umowy) na uruchomienie systemu. Szacowano więc, że rowery miejskie we Włocławku pojawią się w wakacje. Okazuje się, że jednoślady są już gotowe.

Jeżeli nic złego się nie wydarzy, to na dzień dziecka rowery powinny działać – informuje Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Za wypożyczenie roweru na 20 minut nie będzie się ponosić żadnych kosztów, ale powyżej tego czasu do godziny trzeba zapłacić złotówkę. Druga godzina kosztować będzie również złotówkę, trzecia 2 zł, a każda kolejna 3 zł. Przewidziano też wypożyczenie roweru na 12 godzin. Kosztować będzie 10 zł. Opłata inicjalna to również 10 zł.

W ramach pilotażowego systemu roweru miejskiego, który funkcjonował we Włocławku od sierpnia do końca listopada zeszłego roku użytkownicy przejechali dokładnie 47803,5 kilometrów. Zarejestrowało się w sumie 2041 użytkowników. Odbyło się 15446 przejazdów, ich łączny czas wyniósł 7049 h 33 min. 41 s.

Przez najbliższe trzy lata Włowerem będzie zajmowało się konsorcjum firm Orange i Roovee. Ten sam operator obsługiwał pilotażową wersję roweru miejskiego w 2019 r. we Włocławku. Wartość kontraktu to 3,5 mln złSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Włocławek