TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław. Akt oskarżenia ws. napaści na niepełnosprawnego kolarza
INFOBIKE.PL/PAP - Opublikowano: 29.10.2019 14:34:29
Wrocław. Akt oskarżenia ws. napaści na niepełnosprawnego kolarza

Akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Ż. trafił do wrocławskiego sądu. Oskarżony zepchnął do rowu paraolimpijczyka, reprezentanta Polski Rafała Mikołajczyka.

Akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Ż. trafił do wrocławskiego sądu. Oskarżony zepchnął do rowu paraolimpijczyka, reprezentanta Polski Rafała Mikołajczyka.

Uszkodzenie ciała i mienia

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk poinformowała, że do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków wpłynął akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Ż., któremu zarzucono uszkodzenie ciała i mienia niepełnosprawnego kolarza.

Do zdarzenia doszło 12 lipca 2019 roku na drodze w gminie Żórawina pod Wrocławiem. Reprezentant Polski, medalista imprez międzynarodowych Rafał Mikołajczyk trenował przygotowując się do wrześniowych mistrzostw świata.

Atak na kolarza

Zdaniem prokuratury, jadąc autem osobowym podczas wyprzedzenia kolarza oskarżony Wojciech Ż. zaczął używać sygnałów dźwiękowych, następnie wyprzedził pokrzywdzonego "po czym zajechał mu drogę pozostawiając swój samochód na jezdni w sposób utrudniający jego wyminięcie przez pokrzywdzonego, tym samym usiłując go w ten sposób zatrzymać".

"Oskarżony wysiadł z pojazdu i w chwili wymijania go przez niepełnosprawnego rowerzystę kopnął w prawe tylne koło roweru. Uderzenie spowodowało utratę panowania nad rowerem, podrzucenie go do góry, a następnie stoczenie się pokrzywdzonego do rowu po lewej stronie jezdni" - podała prokuratura.

Straty na 46 tys. zł

Poszkodowany doznał lekkich obrażeń ciała: otarć łokcia, przedramienia i podudzia. Natomiast warty 70 tys. zł specjalistyczny rower został uszkodzony bardzo mocno, a biegli wycenili wartość naprawy na kwotę ponad 46 tys. zł.

"Przesłuchany w charakterze podejrzanego Wojciech Ż. początkowo przyznał się częściowo do popełniania zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że kopnął w rower pokrzywdzonego ponieważ ten miał go obrazić podczas wykonywania manewru wymijania. Podczas drugiego przesłuchania, oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień" - powiedziała prok. Pilarczyk.

Lokalne media podały, że oskarżony Wojciech Ż. to syn wójta gminy Żórawina.

Rafał Mikołajczyk na pożyczonym rowerze zajął siódme miejsce na wrześniowych mistrzostwach świata. Jego uszkodzony rower wciąż z braku funduszy nie został naprawiony.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
sąd