TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław – powstaną trasy rowerowe na alei Kromera
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.02.2018 17:07:18
Wrocław – powstaną trasy rowerowe na alei Kromera

Wyłoniono wykonawcę rozbudowy alei Kromera we Wrocławiu. Dzięki inwestycji zostaną wyznaczone m.in. pasy rowerowe.

Wyłoniono wykonawcę rozbudowy alei Kromera we Wrocławiu. Dzięki inwestycji zostaną wyznaczone m.in. pasy rowerowe. 

Prace obejmą odcinek od ul. Miechowity do mostów Warszawskich. Przetarg wygrały firmy Rotomat i Elektrotim. Za wykonanie prac zaproponowały kwotę 1 674 456,88 zł. 

 – W ramach inwestycji, na terenach wydzielonych z chodnika lub zieleńca, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o szerokości 2,5 m. Będzie mieć nawierzchnię z betonu asfaltowego. Przez skrzyżowania przeprowadzone będą przejazdy rowerowe, dodatkowo zabezpieczone progami płytowymi przy wyjeździe ze stacji benzynowej i na ul. Galla Anonima – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Od podpisania umowy wykonawca będzie miał pięć miesięcy będzie miał pięć miesięcy na wykonanie prac. Zakres przetargu obejmuje także zmiany poprawiające bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych na ul. Jedności Narodowej na odcinku od mostów Warszawskich do ul. Rychtalskiej (m.in. wyniesione skrzyżowania ul. Rychtalskiej z ul. Ustronie i montaż dodatkowego progu na ul. Ustronie). Na wysokości posesji nr 4 wyznaczona zostanie zatoka postojowa na 3 samochody. Dodatkowo, ul. Galla Anonima oraz fragment ul. Długosza objęte zostaną strefą uspokojonego ruchu – informuje oficjalna strona internetowa Wrocławia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
aleja Kromera
pasy rowerowe
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.