TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław - samochód wpadł na chodnik i drogę rowerową
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.08.2018 15:13:11
Wrocław - samochód wpadł na chodnik i drogę rowerową

Pięć osób, w tym 10-letnie dziecko, trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch aut, do którego doszło w poniedziałek w centrum Wrocławia. Kierowca jednego z pojazdów uderzył w inne auto i wjechał na ścieżkę rowerową i chodnik, gdzie potrącił rowerzystów oraz pieszych.

Pięć osób, w tym 10-letnie dziecko, trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch aut, do którego doszło w poniedziałek w centrum Wrocławia. Kierowca jednego z pojazdów uderzył w inne auto i wjechał na ścieżkę rowerową i chodnik, gdzie potrącił rowerzystów oraz pieszych.

Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak, auto jadące ulicą Borowską zmieniając pas uderzyło w inny samochód.

"Po tym zderzeniu auto przemieściło się na ścieżkę rowerową, gdzie uderzyło w rowerzystę. Kierowca nie zatrzymał się i auto na przejściu dla pieszych potrąciło kilka osób i kolejnego rowerzystę. Samochód zatrzymał się dopiero po tym, jak uderzył w autobus" - powiedział Dutkowiak.

W wypadku obrażenia odniosło łącznie osiem osób. Trzem udzielono pomocy na miejscu, a pięć trafiło do szpitali. "Stan dwóch osób przewiezionych od szpitala jest ciężki, a stan kolejnych trzech nie zagraża ich życiu" - powiedział policjant. Wśród osób w stanie ciężkim jest rowerzysta i pieszy. Do szpitala trafiło m.in. 10-letnie dziecko.

Dutkowiak powiedział, że kierowca auta, które potrąciło pieszych i rowerzystów, był trzeźwy. "Pobrano mu krew do badania, aby sprawdzić czy nie był on pod wpływem środków odurzających" - powiedział policjant.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
wypadek
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.