TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017
INFOBIKE.PL, WROCLAW.PL - Opublikowano: 08.06.2017 21:37:55
Zdj. Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

11 czerwca rusza Wrocławskie Święto Rowerzysty. Jej częścią będzie m.in. Wielki Peleton, który przejedzie ulicami Wrocławia. Impreza ma na celu promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Wielki peleton

Wielki Peleton wyruszy z placu Nowy Targ i podobnie jak w poprzednich latach dotrze do parku Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się Bajk Piknik. W 2014 roku jechało w nim niemal 4500 osób, tym razem nie może zabraknąć i Ciebie. Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem.

Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty to grupowy dojazd uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty z odległych rejonów miasta do punktu zbiórki w centrum, czyli do placu Nowy Targ. Ma on za zadanie ułatwić dojazd osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także umożliwić przejazd w towarzystwie innych rowerzystów. W tym roku wystartuje on z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola. Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, więc uczestnicy jadą w nim na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Bajk piknik

To przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike'a, punkt znakowania rowerów przez policję, konkursy i atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Wrocławskie Święto Rowerzysty organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową przy udziale i wsparciu wrocławskiego urzędu miasta.

Zobacz: strona www organizatoraSprawdź też:
Wrocław
Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.