TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017
INFOBIKE.PL, WROCLAW.PL - Opublikowano: 08.06.2017 21:37:55
Zdj. Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

11 czerwca rusza Wrocławskie Święto Rowerzysty. Jej częścią będzie m.in. Wielki Peleton, który przejedzie ulicami Wrocławia. Impreza ma na celu promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

11 czerwca rusza Wrocławskie Święto Rowerzysty. Jej częścią będzie m.in. Wielki Peleton, który przejedzie ulicami Wrocławia. Impreza ma na celu promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Wielki peleton

Wielki Peleton wyruszy z placu Nowy Targ i podobnie jak w poprzednich latach dotrze do parku Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się Bajk Piknik. W 2014 roku jechało w nim niemal 4500 osób, tym razem nie może zabraknąć i Ciebie. Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem.

Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty to grupowy dojazd uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty z odległych rejonów miasta do punktu zbiórki w centrum, czyli do placu Nowy Targ. Ma on za zadanie ułatwić dojazd osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także umożliwić przejazd w towarzystwie innych rowerzystów. W tym roku wystartuje on z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola. Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, więc uczestnicy jadą w nim na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Bajk piknik

To przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike'a, punkt znakowania rowerów przez policję, konkursy i atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Wrocławskie Święto Rowerzysty organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową przy udziale i wsparciu wrocławskiego urzędu miasta.

Zobacz: strona www organizatoraSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.