TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybierz miejsca na stojaki rowerowe w Toruniu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.05.2017 22:15:55
Wybierz miejsca na stojaki rowerowe w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zaprasza mieszkańców do zgłaszania miejsc dla stojaków rowerowych. Wszystkie propozycje mają być dokładnie przeanalizowane. Montaż ma rozpocząć się latem.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zaprasza mieszkańców do zgłaszania miejsc dla stojaków rowerowych. Wszystkie propozycje mają być dokładnie przeanalizowane. Montaż ma rozpocząć się latem.

Zgłoszenia odbywają się w ramach akcji "Postaw stojak z drogowcami". Aby stojak został ustawiony w miejscu wskazanym przez wnioskodawcę, musi być spełnionych kilka warunków: miejsce, w którym ma być zamontowany, powinien znajdować się w pasie drogowym, a proponowana lokalizacja nie powinna ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Urządzenia będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Drogowcy czekają także na przesyłanie propozycji lokalizacji zadaszonych wiat parkingowych dla rowerów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mzd@mzd.torun.pl do 31 maja 2017 r. wpisując w tytule: stojak rowerowy. Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na ocenę wniosku, na przykład załącznik mapowy. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka.

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć dwa rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia, klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych – informuje Urząd Miasta Torunia. W tej chwili na terenie miasta MZD zamontowało ponad 1000 stojaków rowerowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
stojaki rowerowe
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
MZD
Postaw stojak z drogowcami
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.