TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybrano najlepszy policyjny patrol rowerowy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.05.2018 17:55:03
Zdj. Policja.pl

W Łomży odbyły się zawody policyjnych patroli rowerowych. Spośród 17 drużyn najlepszą okazał się patrol z Białegostoku.

W Łomży odbyły się zawody policyjnych patroli rowerowych. Spośród 17 drużyn najlepszą okazał się patrol z Biełegostoku.

Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych trwały dwa dni. Brały w nich udział dwuosobowe drużyny z 17 miast. Jak informuje oficjalny serwis internetowy policji, w trakcie zawodów rozegrano łącznie cztery konkurencje obejmujące nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, jak i Komendanta Głównego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

Zawody odbyły się w Łomży pod koniec kwietnia. Zwyciężył patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w składzie st. post. Izabela Kłosowska i st. post. Kamil Skłodowski. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży przy wsparciu organizacyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Grupy Ratowniczej "Nadzieja" z Łomży.

- Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Również Komendant Główny Policji ufundował najlepszym z najlepszych nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami "Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej" oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Finaliści Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych są jedynie reprezentantami swoich garnizonów. W sezonie 2017 roku na terenie kraju służbę z wykorzystaniem rowerów pełniło blisko 5 000 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową, interwencyjną w patrolu – informuje serwis policja.pl.

Również zostały wyróżnione patrole, które były najlepsze w klasyfikacji w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzcami poszczególnych etapów okazały się drużyny:

Test wiedzy policyjnej

I miejsce - KWP we Wrocławiu, patrol w składzie: sierż. Mateusz Ryglowski oraz st. post. Mateusz Caban

Udzielanie pomocy przedmedycznej

KWP w Białymstoku, patrol w składzie: st. post. Izabela Kłosowska oraz st. post. Kamil Skłodowski

Wyścig patroli rowerowych

KWP w Gorzowie Wielkopolskim, patrol w składzie: sierż. sztab. Tomasz Kołogryw oraz sierż. Filip Pędrak

Rowerowa sztafeta biathlonowa

KWP w Lublinie, patrol w składzie: sierż. sztab. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Policja
zawody
patrole rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.