TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybrano stacje roweru miejskiego w Ciechanowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.01.2019 17:43:58
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Mieszkańcy Ciechanowa wybrali stacje dla roweru miejskiego. Od wiosny w mieście zacznie działać wypożyczalnia z dziewięcioma stacjami.

Mieszkańcy Ciechanowa wybrali stacje dla roweru miejskiego. Od wiosny w mieście zacznie działać wypożyczalnia z dziewięcioma stacjami.

W ramach głosowania wybrano cztery stacje. Pięć pozostałych stacji, które znajdą się na ulicach Ciechanowa, to te stacje, które funkcjonowały w ramach pilotażowego sezonu wypożyczalni. Dodatkowa stacja zostanie uruchomiona przy cmentarzu komunalnym.

Pilotażowy sezon rozpoczął się 13 sierpnia i zakończył 31 października. W tym czasie z Ciechanowskiego Roweru Miejskiego skorzystano ponad 6,8 tys. razy. System składał się z czterech stacji i 32 rowerów.

Jak informuje Urząd Miasta Ciechanów w ankiecie można było zagłosować na maksymalnie 4 spośród 9 propozycji. Zwyciężyły 4 najpopularniejsze: Kąpielisko Krubin, MOSiR Kryta Pływalnia, Plac Kościuszki, PKP Ciechanów Przemysłowy. Propozycje lokalizacji przedstawiło stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa, które już od etapu pomysłu pilotażu współpracuje z miastem nad koncepcją wprowadzenia i rozwoju Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Ponadto kolejną stację, która też spotkała się z dużym zainteresowaniem w ankiecie, uruchomi Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Jako administrator cmentarza, ale przede wszystkim spółka, której działalność jest ściśle związana z ekologią i która wdraża proekologiczne rozwiązania, zamierzamy uruchomić stację przy cmentarzu, znajdującą się w bliskim sąsiedztwie naszej siedziby, jak również ogrodów działkowych. Ta lokalizacja jest bardzo sensowna, a nasze przedsiębiorstwo chce mieć swój wkład w rozbudowę systemu rowerów publicznych, który jest przyjazny środowisku – powiedział prezes PUK Mirosław Szymańczyk.

Stacja powstanie także w Opinogórze, we współpracy z gminą, po zakończeniu trwającej modernizacji drogi z Ciechanowa do Opinogóry przez miejscowość Kąty, współfinansowanej przez miasto.

Wyniki ankiety:

Kąpielisko Krubin – 804 głosy
MOSiR Kryta Pływalnia – 581 głosów
Plac Kościuszki – 572 głosy
PKP Ciechanów Przemysłowy – 507 głosów
Gostkowska Cmentarz – 449 głosów
Wieża ciśnień – 449 głosów
Fabryczna Parowóz – 244 głosy
Hotel Atena – 177 głosów
Kwiatowa – 94 głosySpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
Ciechanowski Rower Miejski
rower miejski
ankieta
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.