TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykład o duńskiej kulturze rowerowej
INFOBIKE - Opublikowano: 22.11.2016 19:33:50
Wykład o duńskiej kulturze rowerowej

26 listopada w Gdańsku Stefan M. Rasmussen, specjalista od szeroko pojętej komunikacji rowerowej, opowie jak w Danii stwarza się warunki korzystne dla rowerzystów. Wykład odbędzie się w ramach festiwalu kultury nordyckiej.

26 listopada w Gdańsku Stefan M. Rasmussen, specjalista od szeroko pojętej komunikacji rowerowej, opowie jak w Danii stwarza się warunki korzystne dla rowerzystów. Wykład odbędzie się w ramach festiwalu kultury nordyckiej.

Nordic Focus Festival

W dniach od 24 do 27 listopada na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Nordic Focus Festival. W programie imprezy przewidziano poświęcone krajom północy projekcje filmowe, warsztaty językowe, spektakl teatralny, wykłady i spotkania.

Kraje skandynawskie uznawane są za najbardziej przyjazne cyklistom. Dlatego podczas festiwalu kultury nordyckiej nie może zabraknąć tematyki rowerowej. 

Rower wpisany jest w DNA każdego Duńczyka. 65% wszystkich tras, z domu do pracy lub szkoły, pokonywana jest właśnie tym środkiem transportu. 40% mieszkańców Danii korzysta z roweru jako podstawowego sposobu przemieszczania się.

Jak skutecznie promować komunikację rowerową

Stefan M. Rasmussen opowie, jak skutecznie promować komunikację rowerową. Przybliży nam rowerowe szaleństwo na przykładach z dwóch największych duńskich miast - Aarhus i Kopenhagi oraz realizowanych tam projektów. Wykład odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Partnerami wydarzenia są: Duński Instytut Kultury w Polsce oraz Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Stefan M. Rasmussen jest konsultantem agencji reklamowej Aros Kommunikation, specjalizującym się w komunikacji rowerowej. Pracując w Urzędzie Miasta Kopenhaga, odpowiadał za kampanie promujące zrównoważony transport i branding Kopenhagi jako rowerowego miasta. Jest absolwentem Uniwersytetu w Aarhus i aktywistą Danish Cyclists' Federation.

Kultura rowerowa w mieście: spotkania i dyskusje
Program wydarzenia
Kiedy: 26 listopada (sobota)
Gdzie: Wydział Neofilologii UG (Sala teatralna)
ul. Wita Stwosza 51
80-308 Gdańsk

godz. 13:00: Wykład Stefana M. Rasmussena: Duńska kultura rowerowa (ang. Promoting cycling through non physical means - learnings and examples from Denmark) Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

godz. 14:00: Panel dyskusyjny: Komunikacja rowerowa w mieście jako ważne narzędzie kształtowania mobilności

Paneliści: dr Piotr Kuropatwiński, Stefan M. Rasmussen, Krzysztof Perycz-Szczepański (UM w Gdańsku) 
Moderatorka: Magdalena Szymańska


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Rowerowy Gdańsk
wykład
Dania
kultura rowerowa
promocja
tefan M. Rasmussen
Nordic Focus Festival
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.