TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wystartował rower miejski w Tychach
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 03.05.2017 21:25:28
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od poniedziałku, 1 maja, w Tychach działa pilotażowy system samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano 40 rowerów, którymi można poruszać się między czterema stacjami. Z Tyskiego Roweru będzie można korzystać do końca września.

Od poniedziałku, 1 maja, w Tychach działa pilotażowy system samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano 40 rowerów, którymi można poruszać się między czterema stacjami. Z Tyskiego Roweru będzie można korzystać do końca września.

Za wdrożenie i obsługę systemu odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator tego typu systemów w Polsce. Udostępni ona 40 rowerów i 4 samoobsługowe stacje, na których można wypożyczyć i oddać rower. Tyski Rower to program pilotażowy, jeżeli takie rozwiązanie spodoba się mieszkańcom Tychów, miasto rozważy rozbudowę systemu. "Jesteśmy obecni na Śląsku już od trzech lat. Coraz więcej śląskich miast dołącza do sieci Nextbike. Od tego roku jesteśmy w Gliwicach, rozbudowaliśmy również trzykrotnie system roweru miejskiego w Katowicach. W 2015 roku zaczynaliśmy tam również od programu pilotażowego" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W tym roku korzystając z jednego konta Nextbike będzie można wypożyczać rowery miejskie w Tychach, Katowicach, Pszczynie, Gliwicach i innych miastach. Na razie nie jest jednak możliwe wypożyczenie roweru w jednym, a oddanie w innym mieście. To się może jednak zmienić. "W ciągu kilku lat na Śląsku może powstać system roweru miejskiego obejmujący swym zasięgiem całą aglomerację" – mówi Tomasz Wojtkiewicz. "Takie systemy funkcjonują już w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i miejscowościach sąsiadujących. To rozwiązanie radykalnie zwiększa funkcjonalność systemu sprawiając, że jest on doskonałym uzupełnieniem systemu komunikacji w całej aglomeracji."

Stacje Tyskiego Roweru zostaną umieszczone w kluczowych punktach miasta: przy Dworcu PKP, stacji Tychy Lodowisko, na Placu Baczyńskiego i na Paprocanach. Można z nich korzystać przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu aż do końca września. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas od 16 do 60 minuty zapłacimy 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin kosztować będzie 2 złote a do 3 godzin – 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę wypożyczenia zapłacimy po 4 złote.

Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach wystarczy wejść na stronę www.tyskirower.pl, zarejestrować się podając podstawowe dane osobowe i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej. To minimalna kwota, która umożliwia wypożyczenie roweru. Potrącane są z niej ewentualne opłaty, można ją również odzyskać po wyrejestrowaniu z systemu. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie, w tym w 26 lokalizacjach w Polsce, m.in. w Pszczynie, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Wrocławiu i Warszawie. Samo wypożyczenie również jest bardzo łatwe. Wystarczy na terminalu umiejscowionym przy każdej stacji wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymamy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z dedykowanej i darmowej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne. Umożliwia ona wypożyczenie roweru m.in. poprzez zeskanowanie kodu QR.

Wszystkie rowery są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.