TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyświetlacze w Radomiu będą, ale nie za szybko
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.03.2017 16:05:07 5 komentarzy
Wyświetlacze w Radomiu będą, ale nie za szybko (foto: PKP PLK)

Rozbudowa informacji pasażerskiej na stacji Radom jest przewidziana do realizacji w ramach projektu pn. "Projekt, dostawa i instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych".

Rozbudowa informacji pasażerskiej na stacji Radom jest przewidziana do realizacji w ramach projektu pn. "Projekt, dostawa i instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych".

Jak poinformował wiceminister Andrzej Bittel przedmiotowy projekt znajduje się na liście podstawowej projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) w ramach Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2018 ? 2020. Dla stacji Radom projekt przewiduje:

- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, wykonawczej i powykonawczej,

- dostawę, instalację i uruchomienie urządzeń Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (dalej: SDIP) zasilanych danymi i administrowanych poprzez sieć TCP/IP z Centralnej Aplikacji Sterującej Dynamiczną Informacją Pasażerską (dalej: CASDIP). W skład instalowanych komponentów wejdą wyświetlacze SDIP na peronach i w przejściu pod torami oraz w budynku głównym dworca, a także system rozgłośnieniowy,

- dostawę, instalację i uruchomienie urządzeń Systemu Przywoławczo-Alarmowego pozwalających na dwukierunkową komunikację głosową z podglądem wideo wizerunku osoby wywołującej połączenie.

Mając na uwadze przedstawiony zakres projektu, nie jest możliwa realizacja zabudowy systemu wizualnej informacji pasażerskiej na stacji Radom poprzez oddzielne postępowanie przetargowe. Obecnie trwają prace nad procedurą przetargową dla zadań projektu "Projekt, dostawa i instalacja, elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych". Realizacja projektu jest związana z długoterminowymi planami PKP Polskie Linie Kolejowe SA, których celem jest stworzenie nowoczesnych i jednolitych systemów informacji pasażerskiej, zasilanych danymi i administrowanych z CASDIP utworzonej w tym celu przez zarządcę.

Bittel informuje też, że do czasu uruchomienia wizualnej informacji pasażerskiej na stacji Radom nadal będzie funkcjonował w pełni sprawny system głosowego informowania podróżnych, który wraz z plakatowymi rozkładami jazdy spełnia nałożone na zarządcę obowiązki dotyczące informowania podróżnych o ruchu pociągów.

Stanowisko to jest odpowiedzią na interpelację poselską Andrzeja Kosztowniaka, który zwraca uwagę na fakt, iż od momentu oddania w roku 2015 wyremontowanej stacji kolejowej w Radomiu na peronach nie ma wyświetlaczy informujących o odjazdach pociągów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
stacja
PKP PLK
informacja pasażerska
 • Meekhol – 01.04.2017

  Wszystkie dostępne wyświetlacze w kraju poszły do Bydgoszczy.

 • przebudzenie z ręka w nocniku – 01.04.2017

  I będzie na czym wyświetlać, że pociąg z Warszawy jest opóźniony o 115 minut, a pociąg do Warszawy jest odwołany, bo jednotor się posypał, siódemka zamknięta do remontu, a 22-ka rozkopana...

 • kolejFAN – 01.04.2017

  Z Bydgoszczy zdjać połowę i sprowadzić. Kuriozum nie do pomyslenia - w Radomiu wyremontowano stację, wyświetlaczy założyć NIEDASIĘ. w Bydzi zrobiono to samo - wyświetlacze DAŁOSIĘ.o co tu chodzi?w Warszawie Centralnej były bardzo ładne i sprawne pragotrony, co z nimi zrobiono?!! Dlaczego działające i sprawne urządzenia się likwiduje a zakłada się niebieskie GÓWNA na których nic nie widac drobnym maczkiem, a info o opóźnieniu jest dla osoby z wadą wzroku nie do odczytania?!

 • bze – 02.04.2017

  Gdańsk Gł. jest bez wyświetlaczy od 2 lat,Wrzeszcz i Oliwa również.....

 • PetKo – 04.04.2017

  "Najbliższy czynny wyświetlacz we Wrocławiu" ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.