TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wysyp dróg rowerowych we Wrocławiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.04.2018 19:54:00
Wysyp dróg rowerowych we Wrocławiu

We Wrocławiu budowanych jest równolegle kilka dróg rowerowych. Miasto realizuje również przetargi na budowę kolejnych inwestycji rowerowych.

We Wrocławiu budowanych jest równolegle kilka dróg rowerowych. Miasto realizuje również przetargi na budowę kolejnych inwestycji rowerowych.

Nowe drogi rowerowe powstają wzdłuż ul. Grabiszyńskiej, Piłsudskiego, Zielińskiego i Powstańców Śląskich. Ta ostatnia inwestycja jest najbardziej zaawansowana.

–  Wykonanie nawierzchni pomiędzy torami to jeden z najtrudniejszych etapów robót - na razie prowadzone są prace brukarskie, a po ich zakończeniu, układana będzie masa bitumiczna drogi rowerowej. Dalszy odcinek po zachodniej stronie ulicy jest już gotowy na ułożenie masy – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Nowa droga zostanie otwarta jeszcze wiosną.

Wrocławski Urząd Miejski informuje, że do końca maja rowerzyści powinni jeździć już nową trasą po ulicy Piłsudskiego i Zielińskiego. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze prawie dwa miesiące, ale już można dostrzec zarys ścieżki rowerowej, która powstaje w ul. Piłsudskiego na odcinku od pl. Legionów do ul. Świdnickiej.

Inwestycja obejmuje również przebudowę skrzyżowania z ul. Lelewela w celu poprawy bezpieczeństwa (tam występują największe utrudnienia), oraz wyznaczenie pasa rowerowego umożliwiającego zjazd w ul. Zielińskiego aż do Swobodnej – wyjaśnia Ewa Mazur.  

Trasa rowerowa na Kromera 

W rejonie Al. Kromera trwa budowa dwukierunkowej trasy rowerowej o długości 600 m I szerokości 2,5 m od ul. Miechowity do mostów Warszawskich. Prace mają zakończyć się w sierpniu tego roku.

Nową trasę dla rowerzystów widać też już na fragmentach wzdłuż ul. Grabiszyńskiej. Na odcinku od ul. Stalowej do pl. Legionów układana jest już nowa nawierzchnia. Podobnie jest na fragmencie między Stalową a Zaporoską. Trasa rowerowa połączy centrum Wrocławia z Gajowicami i Grabiszynem. Inwestycja powinna być gotowa po ośmiu miesiącach od podpisania umowy, czyli najpewniej w połowie 2018 roku – informuje oficjalna strona internetowa Wrocławia.

Nowe przetargi

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przygotowanie dokumentacji pod budowę nowych tras rowerowych w kilkunastu lokalizacjach. W planach jest również budowa dwóch kładek, które będą służyć pieszym i rowerzystom. Nowe drogi rowerowe mają powstać m.in. na Nadodrzu, Hubach i Muchoborze Wielkim. Kładki natomiast są planowane w ciągu ulicy Trawowej do ul. Francuskiej nad rzeka Ślęzą oraz nad ujściem Widawy. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
drogi rowerowe
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.