TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z końcem kwietnia rusza Koszaliński Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.04.2018 20:46:48
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

27 kwietnia Koszaliński Rower Miejski zainauguruje sezon. System będzie składał się ze 100 rowerów i 10 stacji. Pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe.

27 kwietnia Koszaliński Rower Miejski zainauguruje sezon. System będzie składał się ze 100 rowerów i 10 stacji. Pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe.

"27 kwietnia 2018 roku będzie dla naszego miasta jedną z ważniejszych dat w tych działaniach samorządu, które adresowaliśmy bezpośrednio do mieszkańców. Jestem przekonany, że pojawienie się w tym dniu na mapie Koszalina roweru miejskiego sprawi, że korzystanie z jednośladów będzie dużo prostsze i wygodniejsze. Dzięki udogodnieniom, jakie niesie cały system komunikacji rowerowej, będziemy mogli łatwiej dojechać do pracy, szkoły, częściej korzystać z wypoczynku na rowerze, aktywniej spędzać czas wolny. Pełniej zadbamy też o własne zdrowie, lepsze samopoczucie. Rower miejski to również wymierny wkład miasta w ochronę środowiska, dbanie o jakość powietrza i ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Liczę, że 10 stacji, 100 rowerów i wiele kilometrów ścieżek rowerowych budowanych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie koszalinian przyczynią się do dalszego rozwoju naszego miasta. Zapraszam do korzystania z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych w Koszalinie!" – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

"Rower miejski to nie tylko sposób na rekreację, ale również wygodny, ekologiczny i szybki środek codziennego transportu. W połączeniu z tradycyjnymi środkami komunikacji publicznej jest doskonałą konkurencją dla transportu samochodowego" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Koszalińskiego Roweru Miejskiego. "Zachęcam do wykorzystywania roweru miejskiego właśnie w ten sposób, na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży, np. przy dojeździe do węzła przesiadkowego, właściwego przystanku czy dworca."

Koszaliński Rower Miejski to 10 stacji: Gnieźnieńska, Targowisko, Dworzec, Przemysłowa, Jamno, Wąwozowa, Politechnika, Budowlanka, Zielona, Ratusz.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za każdą następną godzinę po 2 złote. Maksymalny czas jednego wypożyczenia to 12 godzin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
Koszaliński Rower Miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.