TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z mieszkańcami o rowerach w Tczewie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.06.2018 20:27:37
Z mieszkańcami o rowerach w Tczewie

Tczew zaprasza mieszkańców do rozmowy na temat przyszłości rowerów w mieście. Głównym motywem rozmów będzie harmonogram polityki rowerowej. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca.

Tczew zaprasza mieszkańców do rozmowy na temat przyszłości rowerów w mieście. Głównym motywem rozmów będzie harmonogram polityki rowerowej. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca.

- Działania rowerowe w naszym mieście mają wpływ na jakość życia wszystkich mieszkańców, nie tylko rowerzystów, dlatego serdecznie zapraszam każdego zainteresowanego na spotkanie. To okazja by zabrać głos, podzielić się pomysłami, zgłosić uwagi. Kolejny rok to kolejne wyzwania, ale przede wszystkim nowy budżet, którego wydatki planujemy już teraz. To, co usłyszymy i ustalimy na konsultacjach ma realny wpływ na kształt polityki rowerowej w Tczewie - komentuje Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Konsultacje odbędą się 20 czerwca o godz.18.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego przy ulicy 30 Stycznia 1. Spotkanie dotyczyć będzie przede wszystkim konsultacji harmonogramu polityki rowerowej na 2019 rok.

Czym jest ten harmonogram polityki rowerowej?

Jest to coroczny plan działań strategicznego dokumentu jakim jest "Polityka rowerowa miasta Tczewa do roku 2020". Polityka rowerowa określa cele i priorytety jakie postawiło sobie miasto wobec rozwoju ruchu rowerowego w Tczewie. Głównym celem polityki rowerowej miasta Tczew w ciągłej perspektywie wieloletniej jest systematyczny wzrost udziału ruchu rowerowego w ogólnej liczbie podróży w mieście, co wpłynie na realizację celów bezpośrednich jaki mi są: poprawa bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie ilości zagrożeń motoryzacyjnych, poprawa warunków mobilności w obrębie miasta oraz wzmocnienie proekologicznych zachowań mieszkańców - informuje Urząd Miejski w Tczewie.

Zobacz harmonogram


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
polityka rowerowa
konsultacje społeczne
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.