TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zabrzański Rower Miejski zakończył sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.11.2019 18:49:49
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Na zimową przerwę poszedł Zabrzański Rower Miejski. Podczas sezonu, który trwał od 6 maja do końca 6 listopada, rowery wypożyczano blisko 7,8 tys. razy. To koniec dwuletniej umowy miasta z Nextbike Polska.

Na zimową przerwę poszedł Zabrzański Rower Miejski. Podczas sezonu, który trwał od 6 maja do końca 6 listopada, rowery wypożyczano blisko 7,8 tys. razy. To koniec dwuletniej umowy miasta z Nextbike Polska.

Dwa sezony z Nextbike Polska

W ciągu dwóch lat, podczas których operatorem Zabrzańskiego Roweru Miejskiego była firma Nextbike Polska, z rowerów skorzystano ponad 15 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 4,8 tysiąca użytkowników.

Ten rok był ostatnim sezonem realizowanym w ramach dwuletniej umowy na zarządzanie i obsługę Zabrzańskiego Roweru Miejskiego z największym w Polsce operatorem samoobsługowych wypożyczalni – Nextbike Polska.

Statystyki

Sezon 2019 zakończył się 6 listopada. Wg informacji przekazanych przez operatora, przez 184 dni mieszkańcy niemal 7,8 tys. razy wypożyczali miejskie jednoślady. Najczęściej pokonywano nimi trasy z Placu Dworcowego do Politechniki Śląskiej (174 przejazdy) i z powrotem (156) oraz z Politechniki Śląskiej do stacji Sztolnia Port (121).

W systemie zarejestrowało się 4 800 użytkowników, prawie połowa (ok. 1900) dołączyła do grona użytkowników w bieżącym sezonie.

- Rower miejski w Zabrzu był siódmym systemem w województwie śląskim i szybko stał się ważnym elementem systemu komunikacyjnego. Cieszymy się, że po dobrze przyjętym programie pilotażowym mogliśmy dostarczyć rowery do tysięcy użytkowników, codziennie sięgających po miejskie jednoślady zamiast samochodów - powiedziała Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska.

Najlepszym miesiącem w statystyce ZRM był czerwiec. Wówczas miejskie jednoślady wypożyczono 584 razy. Najwięcej wypożyczeń – 604 – ma za sobą rower standardowy o numerze 61308. Rekordowym dniem w mijającym sezonie była niedziela – 23 czerwca. Każdy z rowerów był wypożyczony prawie 4 razy, co dało wynik 259 wypożyczeń. Średni czas wypożyczenia jednego roweru wyniósł 29 minut i 34 sekundy. Największą popularnością cieszyły się stacje: Politechnika Śląska (830 wypożyczeń), Sztolnia Port (546) i Aquarius Kopernik (540) – informuje Nextbike Polska.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zabrze
rower miejski
Nextbike