Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Zabrze z rowerami elektrycznymi od GZM

infobike
06.03.2020 15:01
0 Komentarzy

Zabrzedostało 10 rowerów elektrycznych od Górnośląsko-ZagłębiowskiejMetropolii. Przekazane rowery mają służyć urzędnikom.

Rowerydla urzędników z Zabrza

10rowerów elektrycznych od Górnośląsko-ZagłębiowskiejMetropolii przekazano w ramach projektu „Rowerem lub na kole”Straży Miejskiej, Jednostce Gospodarki Nieruchomościami,Miejskiemu Zarządowi Dróg i Infrastruktury Informatycznej orazpracownikom magistratu.

Metropolia rozdysponowała w ramach projektu „Rowerem lub nakole” już ponad 200 miejskich rowerów z elektrycznymwspomaganiem, dziesięć jednośladów właśnie trafia także doZabrza. Projekt udowadnia, że rower jest pełnoprawnym środkiemtransportu, który ma także za zadanie uwrażliwić pracownikówurzędu na potrzeby rowerzystów – mówił Marcin Dworak,metropolitalny oficer rowerowy.

230rowerów dla gmin i miast GZM

Górnośląsko-ZagłębiowskaMetropolia zakupiła 230 rowerów elektrycznych, które trafią dowszystkich gmin i miast członkowskich. Ich ilość jest uzależnionaod wielkości jednostki samorządu terytorialnego. Metropolitalnyrower elektryczny otrzymał także nagrodę na X MiędzynarodowychTargach Rowerowych Bike EXPO w Kielcach w kategorii: stworzeniealternatywnego środka transportu służbowego – informuje UrządMiasta w Zabrzu.

Rower to jest zdrowie, rower to także ekonomia i przede wszystkimekologia. Dlatego bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy od GZMdziesięć jednośladów w ramach pomocy rzeczowej. Metropolitalnerowery elektryczne będą użytkowane na co dzień przez zabrzańskichurzędników w ramach ich obowiązków służbowych –powiedział Grzegorz Janecki, oficer rowerowy Urzędu Miejskiego wZabrzu.

„Roweremlub na kole” to jeden z projektów, który jest realizowany wramach szerszego programu „Metropolia przyjazna rowerom”. Jegocelem jest zmiana nawyków mobilności i pokazanie, że rower torównorzędny środek transportu – tak samo jak autobus czysamochód. W niektórych sytuacjach jest bezkonkurencyjny, jeśliweźmiemy pod uwagę problem tzw. „ostatniego kilometra” –pozwoli nam dojechać tam, gdzie autobusem czy samochodem nie ma jużtakiej możliwości. Zakup 230 rowerów elektrycznych to dlaMetropolii test przed uruchomieniem największej w Europiewypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich, która będzieuzupełnieniem dla całego systemu transportowego w GZM.


Komentarze