TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zachodniopomorskie: Rowerem po dawnym nasypie kolejowym
InfoBike.pl - Opublikowano: 11.10.2018 11:30:16
Zachodniopomorskie: Rowerem po dawnym nasypie kolejowym

7,5 km po dawnym nasypie kolejowym liczy nowa trasa rowerowa w gminie Trzebiatów. Prowadzi z Nowielic przez Trzebusz do Mrzeżyna

7,5 km po dawnym nasypie kolejowym liczy nowa trasa rowerowa w gminie Trzebiatów. Do tego ławki, wiaty przystankowe i stojaki na rowery Bike&Ride. Prowadzi z Nowielic przez Trzebusz do Mrzeżyna.

10 października 2018 r. w otwarciu inwestycji uczestniczył wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

- To ważna trasa dla mieszkańców Gminy Trzebiatów, ważna dla wypoczywających tu turystów. Pomorze Zachodnie staje się jeszcze bardziej mobilne. Jeździmy przecież komunikacją autobusową, korzystamy z węzłów przesiadkowych, a coraz częściej przemieszczamy się także rowerami. - powiedział wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Nowa ścieżka rowerowa to oczywiście gratka dla mieszkańców szukających aktywnej formy wypoczynku, ale także alternatywny sposób transportu w gminie Trzebiatów. W efekcie pozwoli także na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł. Unijne wsparcie wyniosło ponad 2 mln zł. Inwestycja wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.1 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu".

Inwestycja jest częścią projektu Biking South Baltic, który zakłada stworzenie m.in. modelowego odcinka trasy rowerowej w Mrzeżynie, gdzie turyści na dwóch kółkach będą mogli odpocząć pod specjalnymi wiatami odpoczynkowymi wyposażonymi w stoły, wifi, ładowarki telefonów komórkowych, rowerowe zestawy naprawcze.

– Przy zejściach na plaże już dziś można zostawić rowery w specjalnych boksach dla rowerów. Również w Mrzeżynie powstanie także 100-metrowy odcinek z fosforyzującej nawierzchni – dodawał wicemarszałek Rzepa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
kolej
Zachodniopomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.