TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zbiórka używanych rowerów dla potrzebujących na stacjach Orlen Deutschland
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.04.2019 19:13:32
Zdj. ORLEN Deutschland

Orlen Deutschland, spółka z Grupy Orlen, zainaugurowała w Hamburgu i okolicy drugą edycję zbiórki używanych rowerów, które za darmo trafią następnie do potrzebujących. Partnerem akcji jest organizacja non-profit Westwind Hamburg.

Orlen Deutschland, spółka z Grupy Orlen, zainaugurowała w Hamburgu i okolicy drugą edycję zbiórki używanych rowerów, które za darmo trafią następnie do potrzebujących. Partnerem akcji jest organizacja non-profit Westwind Hamburg.

Według Orlen Deutschland, celem akcji, która ma charakter społeczny, jest przeciwdziałanie wykluczeniu oraz promocja mobilności i edukacja, w tym przygotowanie najmłodszych do udziału w ruchu drogowym.

Druga edycja akcji

Tegoroczna zbiórka rowerów, która ruszyła tam 1 kwietnia, potrwa do 30 września i odbywać się będzie na 7 wybranych stacjach paliwowych sieci Star, należących do Orlen Deutschland, czterech w Hamburgu i trzech w pobliskich miejscowościach: Neu Wulmstorf, Uetersen i Elmshorn.

Jak przypomniał Orlen Deutschland, w 2018 r. w trakcie pierwszej edycji przedsięwzięcia udało się zebrać w ciągu jednego tygodnia 100rowerów, a w akcję zaangażował się m.in. piłkarz ręczny THW Kiel i reprezentant Niemiec w tej dyscyplinie sportu Patrick Wiencek.

Szef Orlen Deutschland Waldemar Bogusch wyjaśnił, że dobre wyniki ubiegłorocznej edycji akcji zdecydowały o jej rozszerzeniu. "Z tego powodu zwiększyliśmy okres darowizn z jednego tygodnia do sześciu miesięcy oraz liczbę punktów zbiórki z jednego do siedmiu, łatwo dostępnych w Hamburgu i w okolicy" – powiedział Bogusch, cytowany w komunikacie spółki.

Dodał, iż oprócz wybranych stacji Orlen Deutschland, używane jednoślady można także dostarczać do centralnego punktu wyznaczonego przez Westwind Hamburg, współorganizatora akcji, organizacji non-profit działającej od 2015 r.

Wolontariusze naprawią używane rowery

Spółka zaznaczyła, że używane rowery, które trafią do punktów zbiórki, zostaną przygotowane do ponownego użytku przez wolontariuszy Westwind Hamburg - w akcję zaangażowało się blisko 30 młodych osób. Na tych, którzy przekażą swe jednoślady potrzebującym, czekały będą drobne upominki od Orlen Deutschland.

"Rowery to ekologiczny środek transportu, który zapewnia mobilność i możliwość włączenia się w życie społeczne" – podkreśliła dyrektor Westwind Hamburg Carmen Wilckens. Według tej organizacji, od chwili jej powstania przekazano potrzebującym ponad 2,5 tys. używanych rowerów, co jest istotnym elementem integracji.

Jak podał Orlen Deutschland, osoby, które chciałyby otrzymać za darmo używany rower, mogą rejestrować się w Westwind Hamburg na liście oczekujących – warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia społecznego lub karty uchodźcy.

Działający od 2003 r. Orlen Deutschland, spółka zależna PKN Orlen, posiada obecnie na terenie Niemiec ponad 580 stacji paliw, które działają pod marką Star. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
Orlen Deutschland
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.