TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielona Góra z rowerową ofertą Nextbike. Ponad budżetem
- Opublikowano: 23.03.2018 19:05:44
Zielona Góra z rowerową ofertą Nextbike. Ponad budżetem

Lubuskie miasto otrzymało jedną ofertę w przetargu na system roweru miejskiego. Od Nextbike Polska. Grubo ponad budżetem.

Lubuskie miasto otrzymało jedną ofertę w przetargu na system roweru miejskiego. Od Nextbike Polska. I to grubo ponad budżetem.

Zielona Góra chce uruchomić w mieście wypożyczalnię na 360 rowerów. Umowa ma obowiązywać przez 4 lat do końca 2021 r. Miasto przygotowało na ten cel 3,9 mln zł.

Do przetargu zgłosiła się jedna firma - lider miejskich wypożyczalni rowerów w Polsce - Nextbike. Wartość jej oferty dla Zielonej Góry to blisko 5,5 mln zł, czyli o ok. 1,6 mln więcej niż przewidywał zamawiający. Firma zadeklarował, że uruchomi system z 36 stacjami w trzy miesiące - od momentu podpisania umowy. To oznacza niej więcej  koniec sierpnia - tuż przed samorządowymi wyborami.

Znaczące przekroczenie budżetu i tylko jedna oferta to podobna sytuacja jak w Płocku - o czym pisaliśmy TUTAJ Jednak w Zielonej Górze już mamy zapewnienie gospodarzy miasta, że ta oferta  najprawdopodobniej zostanie wybrana.

-"To atrakcyjna i korzystna oferta. Bardzo prawdopodobne, że zostanie przyjęta. Przewidywaliśmy, że będzie wyższa i jesteśmy na to przygotowani. Brakujące pieniądze są m.in. w rezerwie na inwestycje" – tłumaczy lokalnym mediom wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk.

-"Stawiamy na rozwój zrównoważonego transportu w Zielonej Górze i szykujemy dla Państwa alternatywę dla poruszania się po mieście samochodem! - pochwalił się też na facebooku Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Zielonogórski Rower Miejski ma liczyć 36 stacji z 360 rowerami (w tym 10 cargo/familijnych i 10 tandemów). Czekamy teraz na decyzję magistratu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
rower miejski
UM Zielona Góra
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.