TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w Łódzkim Rowerze Miejskim
INFOBIKE.PL, UM ŁÓDŹ - Opublikowano: 14.07.2017 19:34:01
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Nextbike we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi wprowadza poprawki do systemu i udogodnienia dla użytkowników Łódzkiego Roweru Publicznego. Poprawa standardu dotyczy też rowerów – informuje Konrad Ciężki z Urzędu Miasta Łodzi.

Nextbike we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi wprowadza poprawki do systemu i udogodnienia dla użytkowników Łódzkiego Roweru Publicznego. Poprawa standardu dotyczy też rowerów – informuje Konrad Ciężki z Urzędu Miasta Łodzi.

Trwa ponowny przegląd wszystkich rowerów.Obecnie 90 proc. przeszło serwis, czyli m.in. wymieniono im światła, wyregulowano hamulców. Pozostałe rowery przejdą serwis do końca lipca.

 • Trwa także wymiana adapterów na zabudowane, które w przypadku wyrwania roweru ze stojaka uszkodzą widelec i na takim rowerze nie będzie można jeździć. Prace te mają być wykonane do końca lipca.
 • 18 lipca w stacjach Łódzkiego Roweru Publicznego powinna pojawić się kolejna partia nowych rowerów.
 • Wprowadzona została też druga firma ochroniarska, która odbiera porzucone rowery w przeciągu ok. 2 godzin od zgłoszenia.
 • Wprowadzono podziękowanie za zgłoszenie porzuconego roweru w formie doładowania konta o 5 zł.
 • Wgrano nowe oprogramowanie terminali, które likwiduje błąd, w wyniku którego zdarzały się nieprawidłowości przy wpinaniu i wypinaniu rowerów ze stojaków.
 • Wprowadzono zmiany w procedurach serwisowych, m.in. ekipa serwisowa musi teraz testowo wypiąć każdy rower na przeglądanej stacji.
 • Wprowadzona została kontrola rowerów, które przez 2 dni nie były wypożyczone. Do tej pory w 90 proc. przypadków były to rowery uszkodzone.
 • Uruchomiono osobną, "szybką linię" w ramach infolinii dla zgłaszających porzucone rowery.
 • Wprowadzono komunikat "rower w trybie serwisowym" w przypadku rowerów zgłoszonych jako uszkodzone.
 • Wprowadzono też zmiany w aplikacji. Teraz nie można zwracać rowerów przez aplikację, gdy są więcej niż dwa wolne stojaki na stacji.
 • Odbędzie się też zewnętrzny audyt systemu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
rower miejski
Łódzki Rower Miejski
Nextbike Polska
standardy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.