TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany we Wrocławskim Rowerze Miejskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.11.2018 19:16:39
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Nowy stary operator – firma Nextbike Polska – obsłuży od wiosny wypożyczalnię rowerów miejskich we Wrocławiu. Wraz z nowym sezonem przyjdą zmiany. System będzie m.in. znacznie większy: 2000 rowerów i 200 stacji.

Nowy stary operator – firma Nextbike Polska – obsłuży od wiosny wypożyczalnię rowerów miejskich we Wrocławiu. Wraz z nowym sezonem przyjdą zmiany. System będzie m.in. znacznie większy: 2000 rowerów i 200 stacji.

W rozstrzygniętym niedawno przetargu na obsługę wrocławskiej wypożyczalni zwyciężyła firma Nextbike Polska, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Oferta wyniosła ponad 20 mln zł. Wśród zmian znajdują się m.in.: działanie systemu przez cały rok, niestandardowe rowery oraz wyposażenie rowerów w GPS i komputer pokładowy, dzięki któremu nie trzeba będzie korzystać ze stojaków z elektrozamkami.

W systemie pojawią się rowery niestandardowe: 35 rowerów dziecięcych, 6 rowerów elektrycznych, 6 tandemów, 6 rowerów towarowych oraz 2 rowery typu handbike. Rowery będzie można zamówić do jednej z pięciu stacji. Nie będą dostępne jak inne rowery. Nie zmienią się opłaty za wypożyczenie rowerów: 20 pierwszych minut będzie bezpłatnych. Rowery będzie można wypożyczać maksymalnie na 12 godzin.

Oczekiwania mieszkańców wobec systemu wypożyczalni rowerów miejskich były wcześniej szeroko konsultowane. Wrocławianie wskazywali m.in., że potrzebne jest więcej rowerów i stacji. Mówili, że muszą być dobrze zintegrowane ze sobą i węzłami komunikacji miejskiej. Dlatego od wiosny 2019 r. na ulicach Wrocławia pojawi się aż 2000 rowerów (do tej pory około 800) oraz aż 200 stacji (teraz 81) – informuje oficjalny serwis informacyjny Wrocławia.

Aby usprawnić działanie WRM w nowym systemie planowane jest przeniesienie obsługi roweru z komputerów przy stacjach na same jednoślady. Operator ma zorganizować stacje rowerowe w dwóch standardach – z terminalem umożliwiającym rejestrację i płatność oraz z totemem informacyjnym, obie wyposażone w standardowe stojaki rowerowe – czytamy w serwisie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.