TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Znakowanie rowerów w Tarnowie
TARNOW.PL - Opublikowano: 15.07.2016 19:51:02
Znakowanie rowerów w Tarnowie

W najbliższą sobotę, 16 lipca, wszyscy chętni będą mieli okazję, by bezpłatnie oznakować swój rower. Tym razem będzie można skorzystać z pomocy strażników miejskich na terenie boiska przy Gimnazjum nr 11. Akcji towarzyszyć będzie rodzinny piknik. Rozpoczęcie o godz. 9.


Znakowanie polega na wygrawerowaniu na jednośladzie trwałego, unikatowego numeru. Cechy charakterystyczne dotyczące modelu oraz dane właściciela zostają wpisane do bazy danych Straży Miejskiej. Dzięki temu w przypadku zgubienia lub kradzieży roweru istnieje dużo większa szansa na odzyskanie pojazdu. Każdy oznakowany jednoślad jest także oklejony informacją o tym, że jest zarejestrowany, co powinno dodatkowo zniechęcić potencjalnych złodziei.

Rower można bezpłatnie oznaczyć również w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Nabrzeżnej Dolnej w każdą środę. Wystarczy wcześniej skontaktować się ze strażnikami w tej sprawie.


? Jest zapotrzebowanie na tego typu akcje. Tylko wczoraj zgłosiło się do nas 20 osób, które zwróciły się z prośbą o oznakowanie rowerów ? relacjonuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.

Pierwsze znakowanie rowerów, które zorganizowano na osiedlu Westerplatte, zgromadziło wielu chętnych. Wówczas udało się oznaczyć ok. 70 jednośladów. W związku z dużym zainteresowaniem akcją, postanowiono kontynuować ją na kolejnych tarnowskich osiedlach.

Strażnicy miejscy planują oznaczyć 50 rowerów. W trakcie czekania na znakowanie swojego roweru, organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy. W programie imprezy znalazły się m.in. gry sportowe, miasteczko rowerowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz mini-koncert.


Sprawdź też:
Tarnów
znakowanie rowerów
bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.