TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Znów wypożyczymy rowery w Radomiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.03.2018 16:42:36
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Radom dołącza do miast, które, po zimowej przerwie, wznawiają działanie wypożyczalni rowerów miejskich. Od 1 kwietnia w Radomskim Rowerze Miejskim dostępnych będzie 270 rowerów w 27 stacjach.

Radom dołącza do miast, które, po zimowej przerwie, wznawiają działanie wypożyczalni rowerów miejskich. Od 1 kwietnia w Radomskim Rowerze Miejskim dostępnych będzie 270 rowerów w 27 stacjach. 

"Rower miejski znakomicie sprawdził się w poprzednim sezonie, który zamknęliśmy liczbą ponad 150 tysięcy wypożyczeń. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zachęcam do korzystania z rowerów zarówno osoby dojeżdżające do pracy lub do szkoły, jak i wszystkich tych, dla których jest to forma rekreacji" – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W zeszłym sezonie rowery radomskiej wypożyczalni były wykorzystywane 152 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 12 tys. osób. Poza rowerami standardowymi dostępne są tandemy i trzykołowe rowery familijne. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

To już drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 12 tysięcy osób. "Ostatnie dni przed sezonem to dobry moment, by dokonać rejestracji lub sprawdzić stan środków na koncie. Dzięki temu już w niedzielę będzie można wypożyczyć rower i cieszyć się jazdą" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

Zasady korzystania

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru RRM jest bezpłatnych. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto.

"Gorąco zachęcam mieszkańców Radomia do przesiadki na rowery. To nie tylko sposób na rekreację, ale przede wszystkim doskonały środek codziennego transportu na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Zostawmy samochody w garażu, wsiądźmy na rowery" – zachęca Tomasz Wojtkiewicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Radomski Rower Miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
  • Bractwo Rowerowe – 28.03.2018

    Rowerów jest 275! 270 zwykłych, 3 tandemy i 2 towarowe.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.