TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zróżnicowany cennik Wavelo
INFOBIKE - Opublikowano: 09.03.2017 22:54:29
Zdj. ZiKiT

Obok technologicznych innowacji, rozbudowany cennik jest jednym z nowości uruchomionego 1 marca Wavelo - systemu wypożyczalni rowerów miejskich w Krakowie.

Obok technologicznych innowacji, rozbudowany cennik jest jednym z nowości uruchomionego 1 marca Wavelo - systemu wypożyczalni rowerów miejskich w Krakowie.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie opisuje jak dostosować potrzeby do abonamentu.

Załóżmy, że codzienny dojazd do pracy zajmuje Wam 40 minut w jedną stronę. Jeżeli wybierzecie abonament za 24 zł miesięcznie, to nie dopłacicie do swojej podróży ani złotówki, w dodatku wyjdzie ona taniej niż podróż komunikacją miejską i samochodem. Aby spokojnie dojechać do pracy, polecamy wcześniej przejechać całą trasę orientacyjnie, tak aby na drugi dzień poranna podróż była czystą przyjemnością.

Dla osób, które muszą pokonać większą odległość i chcą na przykład połączyć podróż rowerem miejskim i komunikacją, polecamy taryfę 19 zł miesięcznie, pokrywająca jazdę 60 minut dziennie. Warto zauważyć, że po dwóch latach koszt wypożyczeń roweru miejskiego w takiej opcji, zrówna się z kosztem zakupu używanego roweru, a rower miejski Wavelo wyposażony jest w wiele udogodnień, np. w wał Cardana zastępujący łańcuch, komputer pokładowy z GPS i oświetlenie LED. 

A może potrzebujesz środka transportu na krótko, powiedzmy na 5 minut, bo jesteś spóźniony w drodze na spotkanie, albo masz daleko do przystanku? Wtedy korzystając z Wavelo, zapłacisz złotówkę. Pamiętajcie, że taryfa "pay as you go" dedykowana jest właśnie dla osób, które potrzebują skorzystać z roweru na kilka minut, np. przejechać dwa przystanki, ponieważ uciekł im tramwaj. Wtedy jadąc na rowerze nadgonią stracony czas jak i zapłacą za jazdę mniej, niż za bilet KMK.

Planujecie w weekend zwiedzanie Krakowa z przyjaciółmi z innego miasta lub rodziną? Wtedy warto wybrać abonament 29 zł (12 h jazdy w ciągu całego dnia) i połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odkrywanie Krakowa i ruch na świeżym powietrzu.

Na koniec chcieliśmy także dodać, że cennik wypożyczeń rowerów miejskich opracowała firma Wavelo, podkreślając że jest to oferta dostosowana do oczekiwań rynku. ZIKiT ze swojej strony będzie się przyglądać jak funkcjonuje system i sugerować rozwiązania najlepsze z punktu widzenia mieszkańców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Wavelo
rower miejski
ZIKiT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.